Dnes jsme se na veletrhu MWC 2021 v San Diegu dočkali oficiálního představení nové evoluce vlajkových čipsetů od Qualcommu. Snapdragon 888 Plus sice nabízí v podstatě jen vyšší takty a drobné změny k lepšímu s AI, ale i tak by se samozřejmě měl okamžitě zařadit na samotnou špičku mobilních čipsetů. A jako obvykle s jeho představením přichází i zásadní otázka, kdo z výrobců pošle na trh první telefon s touto novinkou ? Čínští analytici mají v tomto ohledu zcela jasno a okamžitě se podělili o své odhady v této oblasti.

Podle nich se tak jako první dočkáme novinek z dílny taiwanského ASUSu a Motoroly (tedy Lenova), ale zatím prý není jasné, o které konkrétní modely telefonů by se mělo jednat. Vzhledem k tomu, že se údajně tyto telefony mají objevit už v průběhu třetího kvartálu letošního roku by skoro člověk čekal více informací.  Samozřejmě tyto dvě firmy nebudou jedinými zájemci o nové čipy, protože své plány na jeho použití deklarovali i velikáni jako Xiaomi, Honor nebo Vivo. A právě srpnový chystaný Honor Magic 3 by ještě mohl výrazně promluvit do prvenství.

Dalším velkým otazníkem bude reálná dostupnost těchto procesorů, protože vzhledem k současné situaci není dostatek skoro žádných čipů. Qualcomm má podle všeho sice zarezervovány dostatečné výrobní kapacity, ale i tak se vkrádají pesimistické myšlenky. Můžeme tak jen doufat, že nové telefony se Snapdragonem 888 Plus nebudou trpět žádnými extra odklady, případně kusovou nedostupností. Vše uvidíme již velmi brzy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.