Dnes jsme se na veletrhu MWC 2021 v San Diegu dočkali oficiálního představení nové evoluce vlajkových čipsetů od Qualcommu. Snapdragon 888 Plus sice nabízí v podstatě jen vyšší takty a drobné změny k lepšímu s AI, ale i tak by se samozřejmě měl okamžitě zařadit na samotnou špičku mobilních čipsetů. A jako obvykle s jeho představením přichází i zásadní otázka, kdo z výrobců pošle na trh první telefon s touto novinkou ? Čínští analytici mají v tomto ohledu zcela jasno a okamžitě se podělili o své odhady v této oblasti.

Podle nich se tak jako první dočkáme novinek z dílny taiwanského ASUSu a Motoroly (tedy Lenova), ale zatím prý není jasné, o které konkrétní modely telefonů by se mělo jednat. Vzhledem k tomu, že se údajně tyto telefony mají objevit už v průběhu třetího kvartálu letošního roku by skoro člověk čekal více informací.  Samozřejmě tyto dvě firmy nebudou jedinými zájemci o nové čipy, protože své plány na jeho použití deklarovali i velikáni jako Xiaomi, Honor nebo Vivo. A právě srpnový chystaný Honor Magic 3 by ještě mohl výrazně promluvit do prvenství.

Dalším velkým otazníkem bude reálná dostupnost těchto procesorů, protože vzhledem k současné situaci není dostatek skoro žádných čipů. Qualcomm má podle všeho sice zarezervovány dostatečné výrobní kapacity, ale i tak se vkrádají pesimistické myšlenky. Můžeme tak jen doufat, že nové telefony se Snapdragonem 888 Plus nebudou trpět žádnými extra odklady, případně kusovou nedostupností. Vše uvidíme již velmi brzy.