Na konci května/mája spatřily světlo světa tři nové telefony řady Oppo Reno 6. Jsou mezi nimi modely Oppo Reno 6 5G, Reno 6 Pro 5G a Reno 6 Pro Plus 5G. Telefony ale byly zatím představeny pro čínský trh. Ale už v době jejich uvedení tipaři odhadovali, že se buď všechny tři stroje a nebo alespoň jeden z nich dočkají i globálního představení. A to by mohlo být na spadnutí, alespoň pro model Reno 6 5G.

Tomu, že se Oppo Reno 6 5G už brzy podívá mimo domovskou Čínu nasvědčuje to, že už nyní má svou produktovou stránku na webu Oppo Indonesia. Indonésie by se tak mohla stát prvním mezinárodním trhem, kde se telefon začne prodávat. Podle odpočítávání na stránce to vypadá, že telefon zde bude oficiálně představen už 15. července/júla.

Na produktové stránce je také potvrzen design telefonu s plochým AMOLED displejem a zadním panelem s trojitým hlavním fotoaparátem. Na spodní hraně je uložena mřížka reproduktoru, USB-C port a 3,5 mm audio jack. Nechybí ani upozornění na přední kameru s podporou AI funkcí a portrétním režimem. A samozřejmě výrobce avizuje také podporu NFC. Další podrobnosti o parametrech zatím na stránce chybí, takže těžko odhadovat, zda specifikace globální verze budou stejné jako u čínské varianty a nebo se budou lišit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.