O telefonu OnePlus Nord 2 5G se spekuluje už nějakou dobu. Podle prvotních informací by mělo jeho představení proběhnout ve třetím kvartálu letošního roku. Pak se ale na síti objevily zvěsti, že výrobce představí telefon už v červenci/júli. A určitou zajímavostí také bylo, že se odhadovalo, že OnePlus u tohoto modelu použije procesor Dimensity 1200. To by byl jistě výrazný posun kupředu ve srovnání s loňskou verzí s čipsetem Snapdragon 765G.

To, že by telefon OnePlus Nord 2 5G s procesorem Dimensity 1200 mohl skutečně existovat potvrdily i testy na platformě AI Benchmark. Těmi totiž chystaný telefon prošel a první informaci a část benchmarkového výpisu zveřejnil na svém twitterovém úču známý tipař Mukul Sharma. Z výpisu se dá dále vyčíst, že testovaný přístroj běží na systému Android 11 a procesor Dimenstity 1200 doplnilo při testech 8 GB operační paměti.

Samozřejmě z benchmarkového výpisu nezjistíme žádné další parametry OnePlus Nord 2, takže si pokusíme shrnout aspoň to, co odhadují tipaři. Telefon by mohl mít 6,43 palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 90 Hz. Očekává se, že snímač otisků bude integrován do obrazovky. Baterie by měla mít kapacitu 4500 mAh s podporou rychlého nabíjení s výkonem 65 W. Přední kamera by měla mít rozlišení 32 MPix. Hlavní fotoaparát by mohl být trojitý s 50 MPix senzorem Sony IMX766, 8 MPix širokoúhlým objektivem a třetím 2 MPix snímačem.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.