Před pár dny jsme zjistili, že si značka Honor nechala registrovat ochranné známky na skládací telefony. Ty budou v budoucnu vydány v produktové řadě Magic a půjde o dva modely, Magic Fold a Magic Flip. Ovšem i značka Vivo se zřejmě chystá na vývoj a výrobu skládacích strojů. I ona si totiž požádala o registraci ochranných známek na skládací a „rolovací“ telefony. Tyto telefony budou zařazeny do produktové řady Vivo Nex.

Řada Vivo Nex má už celkem dlouhou tradici a vždy zastřešovala telefony, které byly inovativní. Vše začalo u modelu Vivo Apex, který byl světově prvním telefonem s vyskakovací kamerou. Komerčně byl ale nabízen pod názvem Vivo Nex. A tato řada bude dále pokračovat, protože si značka nechala zaregistrovat ochranné známky Nex Fold, Nex Slide a Nex Roll. Tuto informaci nyní zveřejnily stránky MyFixGuide.

Z těchto názvů lze jednoznačně usoudit, že půjde o tři typy skládacích telefonů. Nex Fold by mohl mít podobný design jako například Galaxy Z Fold 2 nebo Mi Mix Fold. Nex Slide by mohl mít výsuvný displej. Nex Roll by mohl vypadat podobně jako Oppo X 2021, který má rolovací obrazovku. Ostatně jak značka Vivo, tak i společnost Oppo patří do skupiny BBK, takže by nebylo nic divného, kdyby využívaly stejné konstrukční postupy a technologie. Samozřejmě jde o prvotní informace, takže netušíme, jaké parametry by zmíněné skládací telefony mohly mít. A už vůbec není jasné, kdy by mohly být představeny.