Už z dva dny nás na veletrhu MWC 2021 čeká představovačka korejského giganta Samsungu. Na té bychom se měli dozvědět bližší podrobnosti o nové generaci jejich ohebných telefonů a možná i konkrétní datum jejich uvedení na trh. Hlavní položkou menu ale bude představení chytrých hodinky Galaxy Watch4. Původně se předpokládalo, že kromě toho dojde i na uvedení Galaxy Watch Active4, ale podle posledních zpráv se nakonec jedná o jeden a ten stejný model. Dnes také server 91mobiles nadílel oficiální rendery těchto hodinek, včetně části specifikací.

Po designové stránce si Galaxy Watch4  podle všeho berou hodně z Galaxy Watch Active 2 a nabídnou kruhový displej s dvojicí tlačítek na okrajích. Na výběr by mělo být mezi 40 mm a 44 mm variantami průměru ciferníku, takže se budou výrazně lišit velikostí. Hodinky by měly být odolné s certifikací MIL-STD-810G a také ochranným sklíčkem  Gorilla Glass DX+. Voděodolnost bude ale jen poměrně základní 5TAM. Uvnitř pak najdeme i GPS čip, 5 nm procesor a vše poběží na zbrusu novém hybridu vlastního systému Tizen a Wear OS od Googlu.

Na výběr by měla být celá řada barev samotného těla hodinek a silikonového pásku, včetně třeba tmavě zelené nebo růžovo-zlaté. Specialitou hodinek by podle známého „leakstera“ Maxe Weinbacha měl být také senzor pro měření tělesného tuku. Podle původních předpokladů měly Galaxy Watch4 dorazit reálně na trh až v průběhu srpna, ale možná se s brzkým představením tento termín posune o kousek vpřed. Uvidíme jak na tom bude cena, ale určitě nepůjde o nic levného.