V minulých týdnech se na denní světlo pomalu vynořovaly konkrétnější informace o chystaných nových modelech Motorola Edge. Ostatně i my jsme se jim věnovali v nedávném článku, kde už bylo k dispozici poměrně hodně konkrétních parametrů těchto telefonů. Ale dnes si můžeme odškrtnout v podstatě veškeré specifikace u tria nováčků Motoroly, protože starý známý Evan Blass nám je naservíroval v plné parádě. Podle něj by telefon s kódovým označením Kyoto měl dorazit na trh jako Motorola Edge 20 Lite, takže předpokládá, že modely Berlin a Pstar budou patřit pod hlavičku Motorola Edge 20 a Edge 20+.

Motorola Edge Belin

Začneme střední třídou, kam bude patřit právě model Berlin. Ten má nabídnout 6.67-palcový FullHD+ 120 Hz displej a procesor Snapdragon 778G spolu s až 8 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti. Hlavní fotoaparát má mít 108 Mpx senzor doplněný o 16 Mpx ultra-wide / makro a 8 Mpx telefoto ( se 3x optickým zoomem) senzory. Slušná sestava. Telefon pak má dále mít 4000 mAh baterii, mono reproduktor a ukáže se s Androidem 11. Bude určený pro globální trhy, dostane přímo hardwarové tlačítko pro Google Assistant a na výběr bude z černé, zelené a bílé barevné varianty.

Motorola Edge Pstar

Tento kousek původně známý jako Sierra se také dostane i k nám do Evropy a je postaven o fous výš. Jeho 6.67-palcový FullHD+ 120 Hz displej bude asi OLED, protože má mít integrovanou čtečku otisků prstů. Procesorem pak bude Snapdragon 870 s až 12 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti. Fotoaparát má být podobný, jen by telefoto senzor měl mít 5x optický zoom. Globální verze by pak na rozdíl od čínské měla mít 32 Mpx selfie snímač. Baterie naroste na 4500 mAh a zachován zůstane mono reproduktor, tlačítko na Google Assistant a Android 11. Z barev pak k černé a bílé přibude i modrá.

Motorola Kyoto aneb Motorola Edge 20 Lite

Nejníže postaveným modelem je Kyoto a i tento telefon má být globální. FullHD+ displej si vystačí jen s 90 Hz frekvencí a procesorem bude jen Mediatek Dimensity 720 doplněný o až 8 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti. Foto-výbava bude ořezaná, ale stále se dočkáme 108 Mpx hlavního senzoru nebo 32 Mpx selfie kamerky. Jen ty další budou slabší s 8 Mpx ultra-wide a 2 Mpx senzorem pro hloubku pole. Zato baterie bude 5000 mAh a na výběr budou i neidentifikované barevné verze Iron a Cosmos.