Společnost TCL letos představila řadu telefonů TCL 20. Většina přístrojů této série spadá do vyšší střední třídy a model TCL 20 5G je nejlevnějším 5G telefonem vůbec. Například na evropském trhu se prodává za méně než 299 euro. Tím ovšem jejich aktivita pro letošek nekončí. Chtějí totiž představit další levný 5G telefon a dokonce i levný 5G tablet.

Informace o chystaném levném telefonu a tabletu s podporou 5G sítí na stránkách SAPO zveřejnil Stefan Streit, marketingový ředitel TCL. Podle jeho vyjádření by společnost TCL chtěla tyto produkty představit na MWC 2021. Tvrdí, že posláním společnosti je nabídnout dostupné 5G produkty pro každého a podílet se tímto způsobem na rozšiřování podpory 5G i na cenově dostupná zařízení.

Kromě toho také Streit uvedl, že jejich chystaný 5G telefon bude mít displej vybavený technologií NXTVISION. Tato technologie umožňuje využití vysoké obnovovací frekvence. V propagačním videu je vidět, že telefon bude mít nad obrazovkou kapkovitý výřez pro přední kameru a trojitý hlavní fotoaparát. Na horní hraně je uložen konektor pro sluchátka, snímač otisků prstů najedeme na zadním panelu. Barva přístroje je tmavě modrá a je pravděpodobné, že bude vydán jako další model řady TCL 20. Vedle tohoto telefonu bude představen i levný 5G tablet, ale o něm zatím nejsou k dispozici žádné informace. Tedy snad jen ta, že bude spadat do řady TabMax. Je ale jisté, že o obou chystaných novinkách se toho v následujících dnech dovíme daleko víc.