Společnost Samsung má na 3. srpna/augusta naplánovánu akci Galaxy Unpacked. Na ní budou představeny skládací telefony Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 3. Dále pak hodinky Galaxy Watch 4 a Galaxy Watch Acitve 4 a až do dnešního dne se počítalo i s uvedením telefonu Samsung Galaxy S21 FE. Ovšem podle čerstvých informací z jihokorejských stránek FnNews je představení tohoto telefonu odloženo.

Pro mnohé z nás ale odložení představovačky telefonu Samsung Galaxy S21 FE nemusí být až tak velkým překvapením. Už před zhruba deseti dny se totiž na síti objevily zprávy, že uvedení telefonu bude buď odloženo a nebo jeho vydání dokonce úplně zrušeno. Sám výrobce se k dané situaci vyjádřil tak, že dosud nepadlo definitivní rozhodnutí.

Rozhodnutí tedy padlo zřejmě na poslední chvíli a nyní víme, že představovačka je přesunuta na říjen/október. To ale není vše. Telefon bude mít omezenou dostupnost. V praxi by to mohlo znamenat, že výrobce model Galaxy S21 FE představí pouze na americkém a evropském trhu. Dokonce by nemusel být uveden ani na domácím jihokorejském trhu. Hlavním důvodem pro tento krok je výrazný nedostatek polovodičů. V případě Galaxy S21 FE jde především o omezenou nabídku procesoru Snapdragon 888, který telefon pohání. Tohoto čipsetu je údajně takový nedostatek, že by mohlo být ohroženo i říjnové představení telefonu a nebo by mohl být výrazně snížen počet kusů, se kterými se počítá pro USA a Evropu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.