Značka Poco je pověstná svou spoluprací se značkou Redmi. Tedy alespoň v tom směru, že vybrané telefony Redmi debutují na globálních trzích jako Poco stroje. Jde o klasický rebranding a začíná to vypadat, že by v dohledné době měly být představeny dva modely, jmenovitě Poco X3 GT a Poco F3 GT. První z telefonů bude rebrandem modelu Redmi Note 10 Pro 5G a druhý pak rebrandem herního telefonu Redmi K40.

O telefonu Poco X3 GT jsme se zmiňovali docela nedávno v souvislosti s tím, že prošel americkou certifikací FCC. Díky tomu víme, že bude podporovat 5G sítě, Bluetooth a Wi-Fi 6. Nyní má za sebou také malajsijskou certifikaci SIRIM a certifikaci TÜV Rheinland. Podle výpisu SIRIM prošel telefon certifikací se stejným kódovým označením 21061110AG, se kterým prošel i certifikací FCC. Malajsijský výpis navíc potvrdil i jeho obchodní název Poco X3 GT.

Ovšem také model Poco F3 GT má za sebou certifikaci TÜV Rheinland a k tomu i indickou certifikaci BIS. Tuto informaci uvádí na svém twitterovém účtu známý indický tipař Mukul Sharma. Ten také navíc potvrdil, že jde skutečně o rebrand herního telefonu Redmi K40. Lze to odvodit i z kódových označení M2012K10C a M2012K10I, kde písmeno C na konci označení znamená čínskou verzi a písmeno I indickou verzi. Je tedy pravděpodobné, že oba rebrandované telefony budou už brzy představeny na indickém trhu, případně i na dalších trzích. Přesný termín uvedení ale není dosud znám.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.