Představení nových ohebných telefonů od Samsungu se nám kvapem blíží, protože už 28. června chystá Samsung prezentaci na veletrhu MWC 2021. Na ní se novinek pravděpodobně ještě nedočkáme, ale firma by mohla odhalit přesné datum Unpacked 2021, které se tipuje zhruba někdy na konec srpna. A známý „únikář“ Evan Blass z @evleaks dnes poslal do světa parádní nové rendery ohebných Samsungů Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 3. Jedná se údajně už o snímky určené přímo pro tisk, takže by měly být v podstatě oficiální.

Můžeme si tak třeba definitivně potvrdit, že vlajkový Galaxy Z Fold 3 opravdu nebude mít selfie kamerku integrovanou pod displej a designově se bude v zásadě držet mantinelů vytyčených minulou generací. Zachová i trojitý fotoaparát, údajně se trojicí 12 Mpx senzorů. Na obrázku je jasně viditelný i stylus S-pen, takže je vše hezky potvrzeno a telefon získá další rozměr funkčnosti. Ostatně velký ohebný Super AMOLED displej se 7.5-palcovou úhlopříčkou se 120 Hz a HDR10+ k tomu přímo vybízí. A k mání bude samozřejmě i menší externí 6.2-palcový displej. Lehce poddimenzovaně vypadá jen 4400 mAh kapacita baterie s pouze 25W klasickým a 9W bezdrátovým nabíjením. Tedy dle spekulací…

Menší véčkový Galaxy Z Flip 3 je pak na obrázku k vidění jen v zavřeném stavu a půjde rozhodně o velmi kompaktní model. Hlavní displej by ale po otevření telefonu měl mít 6.7-palce a na základní informace pak bude určen externí 1.83-palcový sekundární displej. Hlavní fotoaparát by pak měl být s dvojicí 12 Mpx senzorů a 10 Mpx selfie snímačem. Baterie pak teoreticky ještě menší se 3300 mAh kapacitou a 15W nabíjením. Oba modely pak budou mít s největší pravděpodobností Snapdragon 888, i když někteří spekulují i o jeho Pro variantě. Každopádně se opět bude jednat o telefon pro majetné.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.