Xiaomi mají momentálně plné ruce práce s přípravami návratu opravdového pokračovatele rodu Mi MIX 4, protože ohebný Mi MIX Fold jde přece jen vlastní cestou. Novinka by měla být pro čínského giganta premiérou s technologie fotoaparátu integrovaného přímo v displeji a a samozřejmě půjde o špičkový telefon bez kompromisů. Zejména z údajné kombinace 120W klasického a 80W bezdrátového nabíjení se skoro až točí hlava. Telefon by ale měl být také jedním z prvních s novou verzí firemní systémové nadstavby MIUI 13. A kdy se vůbec dočkáme jejího oficiálního představení ?

K tématu se dnes na sociálních sítích vyjádřil jeden z vysokých představitelů Xiaomi a podle něj už je vše na dobré cestě. Nový verze MIUI už údajně podstupuje finální fáze interního testování a veřejnosti by měla být představena někdy v průběhu srpna letošního roku. Což se v podstatě shoduje s odhadovaným datem představení Mi MIX 4, takže bych se vůbec nedivil, kdyby Xiaomi vše sfoukli hezky pohromadě. Dá se také předpokládat, že budou chtít mít vše založené na bázi Androidu 12, i když samozřejmě bude vše individuální dle daných modelů.

Možná srpnový termín oficiálního představení MIUI 13 ale zdaleka neznamená jeho brzkou dostupnost pro majitele již existujících telefonů. Prim budou samozřejmě hrát novější kousky, ale i v jejich případě bych počítal tak s půlročním zpožděním. První totiž přijde na řadu čínská verze a na globální modely se dostane až se zpožděním. I tak se ale čeká, že na nový systém dorazí aktualizace pro drtivou většinu modelů značky mladších dvou let, takže se vyplatí počkat. Mezigenerační posun v nových funkcích a vymoženostech by totiž opět měl být velmi znatelný.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.