Řada telefonů Huawei Nova 8 byla postupně uváděna na konci loňského roku. Vše odstartoval model Nova 8 SE a za ním následovaly modely Nova 8 a Nova 8 Pro. Sice nyní tipaři spekulují o tom, že v přípravách je už řada Nova 9, ale ta bude představena možná až v září/septembri a nebo v říjnu/októbri. Ovšem ještě před tím by mělo dojít na další rozšíření série Nova 8, protože podle stránek PlayFuldroid na své představení čeká model Huawei Nova 8i.

Chystaný telefon byl výrobcem už potvrzen s tím, že bude připraven pro trh v jihovýchodní Asii. Navíc jsou na síti zveřejněny také parametry Huawei Nova 8i, takže si je pojďme shrnout. Podobně jako už uvedené telefony řady Nova bude i model Nova 8i zaměřený na mladší generaci. Tomu je přizpůsoben i vzhled se zakřivenými hranami, kruhovým modulem hlavního fotoaparátu a atraktivním barevným provedením. Konstrukce zadního panelu bude tak trochu připomínat model Huawei Mate 30 Pro.

Huawei Nova 8i bude mít 6,67 palcový LCD displej s FullHD+ rozlišením a podporou barevného gamutu DCI-P3. Užitná plocha obrazovky by měla být 94,7 %. Zadnímu panelu dominuje velký kruhový modul hlavního fotoaparátu se čtyřmi senzory. Jejich rozlišení by mělo být 64 MPix, 8 MPix a dvakrát 2 MPix. Najdeme zde širokoúhlý objektiv se záběrem 120°, makro objektiv a snímač hloubky ostrosti.

Vzhledem k tomu, že jde o telefon střední třídy, byl zde použit procesor Snapdragon 662. Baterie by měla mít kapacitu 4300 mAh a měla by podporovat rychlé nabíjení Huawei Super Charge s výkonem 66 W. Telefon poběží na systému Android 10 s nadstavbou EMUI 11. Aktualizace na Harmony OS by ale měla proběhnout později. Přesný termín představení není znám a stejně tak cena, za kterou bude telefon nabízen například v Malajsii nebo na Filipínách.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.