Čínská značka Realme neslevuje ze zběsilého tempa posledních měsíců a spíše jej ještě stupňuje. Globální vydání modelu Realme GT 5G se bez nejmenších pochybností povedlo, ale firma má připravena pro blízkou budoucnost i několik dalších es z rukávu. Viceprezident Realme Wang Wei Derek dnes na sociálních sítích sdílel snímek balení chystaného telefonu Realme GT Master Edition a v pozadí je vidět i notebook Realme Book. Podle posledních dostupných informací by navíc oba kousky měly debutovat již v průběhu července. Rozhodně bychom se nezlobili.

Realme GT Master Edition měla podle prvních spekulací být jen designérskou verzí existujícího modelu, ale možná tomu tak nebude. Někteří analytici totiž naznačují, že by mohlo jít o tajemný model, RMX3366, který se mihnul v čínské certifikaci TENAA. Ten má nabídnout 6.55-palcový FullHD+ AMOLED panel se zakřiveným designem a 120 Hz, procesor Snapdragon 870 nebo až 12 GB RAM. Teoreticky tedy slabší hardware než původní verze, ale s lepšími fotoaparáty, protože se špitá o 50 Mpx Sony IMX766 doplněném o 16 Mpx ultra-wide Sony IMX481 a 2 Mpx monochromatický senzor. Jen se možná bude bohužel jednat čistě o variantu pro čínský trh. Uvidíme.

Globální má ale rozhodně být vůbec první notebook z jejich dílny, Realme Book. O jeho specifikacích už tolik detailů bohužel není a jasno je tak pouze o displeji s poměrem stran 3:2, celokovovém štíhlém zpracování, nebo stereo reproduktorech. A tvůrci ještě podotýkají, že by měl dorazit stále ještě s předinstalovanými Windows 10, ale s brzkou možností aktualizace na Windows 11. Dá se čekat spíše cenově dostupnější notebook než high-end zařízení, protože celková strategie Realme vždy sází právě na vhodnou kombinaci kvality a ceny.