Podle zatím dostupných informací by mohla společnost Samsung už brzy, dost možná už na konci měsíce, představit novou řadu chytrých hodinek. Mluví se o nich s dychtivostí už nějakou dobu, protože by údajně měly mít přepracovaný design a hlavně by měly běžet na systému Wear OS. Mělo by tedy jít o první Samsung hodinky, které nepoběží na Tizen OS. Očekává se, že budou uvedeny modely Galaxy Watch 4 a Samsung Galaxy Watch Active 4. Ty se už také objevily na prvních renderovaných obrázcích.

Exkluzivní rendery zveřejnil na stránkách GizNext známý tipař @OnLeaks a pokud máte rádi jednoduchý a nekomplikovaný vzhled, mohly by vám padnout do oka. Už na první pohled je vidět, že Samsung Galaxy Watch Active 4 mají nový vzhled ve srovnání s předchozím modelem Active 2. Displej je sice stále kruhový, ale zdá se být větší a plošší s úzkým rámečkem. Řemínek je širší a lícuje s ciferníkem. Také ovládací tlačítka jsou užší, obdélníková a hezky korespondují s hranou těla hodinek. Vzhledem k tomu, že jde o verzi Active luneta kolem ciferníku není otočná.

Galaxy Watch Active 4 by údajně měly být k dispozici ve dvou velikostech, a to 40 mm a 44 mm. To by v praxi mělo znamenat, že budou mít různě velký displej a také různě velkou kapacitu baterie. Do prodeje by měly hodinky jít ve čtyřech barvách, černé, stříbrné, zlaté a tmavě zelené. Samozřejmě tak usuzujeme jen z renderů, ve finále se mohou barevné varianty lišit. Hodinky by podle tipařů dále měly mít 5nm procesor. A spekuluje se i o LTE verzi s rámem z nerezové oceli.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.