Společnost Oppo letos v dubnu/apríli představila telefon Reno 5 Z. I když se stalo tradicí, že svou řadu Reno výrobce rozšíří dvakrát ročně, je docela zajímavé, že se už nějakou dobu mluví o chystaném modelu Oppo Reno 6 Z. Přece jen uvést nový telefon po tak krátké době je trochu nezvyklé. Termín představení sice není znám, ale na síti jsou už nyní k dispozici hlavní specifikace modelu Reno 6 Z.

Klíčové specifikace telefonu Oppo Reno 6 Z zveřejnil na svém twitterovém účtu poměrně spolehlivý tipař Abhishek Yadav. Doplnil tak soupisku parametrů, kterou zveřejnil zhruba před týdnem. Podle tipaře bude mít telefon Reno 6 Z 6,43 palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 60 Hz. Chránit jej bude sklo Gorilla Glass 5. Přední kamera by měla mít 32 MPix.

V předchozím tweetu tipař uvedl, že výrobce použil procesor Dimensity 800U. Dnes doplnil, že bude spárovaný s 8 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště. Baterie by měla mít kapacitu 4310 mAh a měla by podporovat nabíjení VOOC 4.0 s výkonem 30 W. Telefon poběží na systému Android 11 s nadstavbou ColorOS 11.1. Nesmíme zapomenout ani na hlavní fotoaparát, u kterého tipař uvádí, že bude mít tři senzory. Jejich rozlišení by mělo být 64 MPix, 8 MPix a 2 MPix. Najdeme zde širokoúhlý objektiv a makro objektiv. Sám tipař ale doporučuje, že bychom výše uvedené měli brát s rezervou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.