Nedávná smrt mobilní divize korejského LG byla špatnou zprávou pro všechny fanoušky mobilních technologií, protože firma připravovala hned několik zajímavých kousků. Tím asi nejzajímavějším byl určitě rolovacího LG Rollable s výsuvných displejem, který měl už na první pohled velký potenciál. Něco podobného sice připravují i v dílnách OPPO, ale podle všeho korejská sázka na tento design ještě není zcela ze hry. Jen bude od konkurence, protože si Samsung nechal patentovat podobný koncept telefonu s rolovacím displejem. Takže naděje možná neumřela.

Tento patent jako obvykle vykutali bystrozrací kolegové z LetsGoDigital a podle všeho jej Samsung podal jak u amerického úřadu duševního vlastnictví (USPTO), tak i u toho světového (WIPO).  K dispozici tak máme i první náčrtky z patentu tohoto telefonu a holandští šikulové na jejich základě vyrobili i výborně vypadající render. Telefon by měl po vysunutí rolovacího displeje nabýt zhruba třetinu úhlopříčky, takže půjde bez přehánění o tabletové rozměry. Přesný mechanismus rolování zatím není známý, ale pravděpodobně by se opět jednalo o variaci na kolejnicový systém.

Kromě toho patent také zmiňuje snímač předního fotoaparátu umístěný přímo pod displejem nebo v displeji integrovanou čtečku otisků prstů. Případně stereo reproduktory, trojitý zadní fotoaparát nebo senzor na měření srdečního tepu, ale to jsou v případě patentu asi zcela zbytečné předčasné podrobnosti. Není totiž ani vzdáleně jasné, zda se vůbec Samsung pokusí o realizaci tohoto konceptu. Ale vzhledem k odchodu LG Rollable ze scény bych se podobnému tahu vůbec nedivil.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.