Značka Honor nám naservírovala vlastní první zcela samostatnou řadu telefonů jen před pár dny s modely Honor 50. Jde o velmi slušně vybavené kousky vyšší střední třídy a u dvou hlavních modelů také o debut pro nový procesor Snapdragon 778G. V kombinaci s kvalitními OLED displeji a slušnými fotoaparáty má Honor dobře našlápnuto k oprášení svého velmi dobrého jména z minulosti. A podle všeho má dokonce umět i jednu specialitku v softwarové oblasti, protože tvůrci prý přidali možnost pro systémové aktualizace běžící na pozadí.

Většina telefonů si při stahování a následné instalaci systémových aktualizací a záplat raději vyhradí celý výkon telefonu a často dokonce varuje uživatele, aby se radši během procesu nepouštěli do žádných větších akcí. Po instalaci samotné se pak telefon automaticky restartuje a vše v klidu dokončí bez uživatelských zásahů. Nové Honory by na tom měly jít se zcela jiným přístupem, protože má být možné během stahování i instalace s telefonem normálně pracovat. Následně se pak telefon na restart zeptá a vše klidně půjde odložit, podobně jako třeba u aktualizací Windows.

Jde o příjemný detail, ale samozřejmě pro drtivou většinu fanoušků Honoru je v softwarové oblasti mnohem důležitější jiná věc. Ano, jde o triumfální návrat do lůna Googlu a jeho služeb se vším všudy. Ostatně to byl jeden z hlavních důvodů osamostatnění firmy od mateřského Huawei, protože prodeje na globálních trzích prostě bez Google služeb nejsou na výši. Uvidíme jak si v obchodech povedou novinky řady Honor 50, které by se oficiálně naplno měly začít prodávat právě zítra.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.