Na představení příští generace vlajkových Samsungů si pravděpodobně počkáme až do ledna příštího roku, ale to samozřejmě nebrání už aktuálním spekulacím o jejich vybavení. Už v podstatě potvrzenou zásadní změnou bude nový čipset Exynos s grafickým jádrem AMD RDNA 2, což by mělo znamenat obří skok vpřed v grafickém výkonu. Ale spekulace přibývají i ohledně specifikací hlavního fotoaparátu Samsungu Galaxy S22, které dnes na web poslal velmi známý korejský „leakster“ @FrontTron. Sám ale raději uvádí, abyste vše brali s rezervou.

Podle jeho informací by základní verze Samsung Galaxy S22 měla disponovat trojitým zadním fotoaparátem, kde by měl prim hrát 50 Mpx hlavní senzor. Ten by pak doplnil 12 Mpx ultra-wide a 12 Mpx telefoto čočka se 3x optickým zoomem. Teoreticky by se podobná sestava mohla ukázat i u Galaxy S22+, ale nejvyšší Ultra model určitě bude sázet na ještě vyladěnější a výkonnější fotoaparáty. Podobné odhady jsou ale samozřejmě půl roku před vydáním velmi rizikové, protože v současném extrémně rychlém technologickém vývoji jde skoro o generační rozdíl.

Každopádně by šlo o potvrzení zajímavého trendu, kdy se tvůrci konečně snaží oprostit od pusté honby za megapixely a raději se soustředí na vylepšení kvality senzorů samotných. Protože jak známo, pouze vysoké rozlišení foto-senzoru automaticky neznamená lepší kvalitu snímků. Takoví Apple nebo Google by o tom mohli vést přednášku s dlouholetými zkušenostmi. Samsung se bude určitě snažit o větší kvalitativní mezigenerační skok, protože přechod z Galaxy S20 na Galaxy S21 v oblasti fotoaparátů nebyl tak znatelný jako v předchozích letech. Držme palce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.