Hodnocení recenzenta

Realme GT je poměrně vybavený telefon s nejvýkonnějším čipsetem, který můžete za danou cenu koupit. Hry se na něm hrají skoro samy a to i díky 120 Hz displeji, který je sám o sobě skvělý. Perfektně odladěný systém vše jen podtrhuje. Nahrávání videa je bohužel velkým trnem v patě a výdrž baterie by mohla být lepší.

Nedávno jsme měli v redakci Realme 8 5G, které dopadlo v závěrečném hodnocení věru dobře. Dnes, o pár týdnů později, se nám do rukou dostala vlajková loď značky, Realme GT. To se snaží nabídnout vysoký výkon za relativně nízkou cenu, neskrývá ale nějaké tajemství před potencionálními kupci? To se dozvíte z dnešní recenze Realme GT!

Ještě, než začne samotná recenze Realme GT, posíláme díky do Realme za zapůjčení Realme GT na testování!

Balení – sice velké, ale standardní výbava

Po opravdu dlouhé době má nějaký telefon trochu jinou krabičku, než na které jsme zvyklí už několik let. Realme vsadilo na velké a podlouhlé balení, které navozuje pocit výjimečnosti. „Přeložený“ nápis přes hranu mě ale vyloženě baví. Nicméně kromě vzezření je balení uvnitř standardní a nabídne pouze základní výbavu v podobě nabíječky, USB-C kabelu, kouřového krytu na telefon a telefon samotný. Jedinou zajímavostí je USB kabel, který má na obou koncích USB-C konektor, takže si pro větší pohodlí musíte pořídit redukci do USB-A nebo nebo musíte mít novější PC case/notebook, kam lze tento konektor připojit. Nabíječka je tím pádem také USB-C, tudíž na to pamatujte při koupi dalšího záložního kabelu.

Recenze Realme GT

Realme GT a jeho velké balení

Recenze Realme GT Design a zpracování – lehce za očekáváním

Telefon je klasické konstrukce, kterou má dnes naprostá většina mobilů a drobných detailů, kterými může nad konkurenci vyčnívat je opravdu málo. Sem tam nějaká drobnost v podobě obarveného výřezu v zapínacím tlačítku nebo kresba pod sklem na zádech, je téměř vše.

To ale neznamená, že Realme GT vypadá špatně, to jistě ne. Je elegantní, ale nějaký ten víc osobitý rukopis by vlajkové lodi určitě slušel.

Recenze Realme GT

Realme GT

Kovový rámeček je ve skutečnosti z plastu. Na pohled i na dotek se tváří opravdu dobře, ale po prozkoumání výřezů, vstupů a dalších drobností není zase tak těžké odtušit, že kov by přece jen byl lépe opracován a měl by jinou texturu. Obzvláště kolem USB-C portu je patrná poměrně ostrá hrana, stejně jako výdech hlasitého reproduktoru, který by si zasloužil o trochu více péče. Opět, vlajková loď by mohla mít alespoň kovový rámeček, když jej mají i telefony za pár tisícovek.

Recenze Realme GT

Spodní hrana telefonu je hustě obsazená

Nicméně zbytek telefonu, jeho tlačítka, usazení displeje a rámečku jsou skvělé a těm nemám co vytknout. Obzvláště tlačítka mají pevný stisk a příjemný „klik“. Designová řeč se bohužel propsala z nižších modelů i do těch vyšších a tlačítka jsou opět přesně naproti sobě a často se mi stávalo, že jsem mačkal hlasitost dolů a zamykání. Možná za to mohou jen moje ruce, ale raději bych je měl buďto posunuté vůči sobě nebo na jedné straně.

Recenze Realme GT

Krásný vzor, který bohužel není na živo příliš vidět

Zapínací tlačítko je na pravé straně a rozdělená tlačítka hlasitosti na levé, kde je také dualSIM slot. Na horní hraně najdeme sekundární mikrofon a na spodní hraně pak primární mikrofon, hlasitý reproduktor, USB-C konektor a světe div se, také 3,5 mm jack. Takže ti z nás, kdo nemáme moc rádi bezdrátové bazmeky, jsme v ráji.

Recenze Realme GT

Oproti Realme 8 5G už nemá telefon čtečku v zapínacím tlačítku, ale pod displejem, jak se v duchu dnešních telefonů sluší a patří.

Realme GT 5G je poměrně větší kus telefonu se svými 158,5 mm výšky, 73,3 mm šířky a 8,4 mm tloušťky. Kromě modré a stříbrné je ještě telefon dostupný ve firemní žluté, se zády z veganské kůže. Všechny varianty váží 186 gramů.

Recenze Realme GT Displej – opravdový herní displej

Realme se hraní her nebojí. I v nižších modelech používá displeje s vysokou obnovovací frekvencí a Realme GT se posouvá ještě dále. Kromě jednoho z nevýkonnějších čipsetů dneška, Qualcomm Snapdragon 888 s Adreno 660, je tu i displej, který  takový výkon dokáže poměrně výrazně podpořit.

Mluvím samozřejmě o obnovovací frekvenci, která dosáhla na 120 Hz a frekvenci snímaní dotyků na 360 Hz. To při nativním rozlišení 2400×1080 pixelů dělá z Realme GT opravdu herní monstrum.

Použitý Super AMOLED panel, který je od Samsungu, není jen výhradně herní nástroj, ale také skvělé zobrazovadlo pro všechny ostatní činnosti, které uživatel bude s telefonem dělat. Barvy jsou kontrastní, jasné a výrazné a bez rozdílu, co se na něm odehrává nebo zobrazuje, vypadá skvěle. A to jak ve tmě, se sníženým jasem téměř na minimum, tak venku na přímém letním slunci.

Recenze Realme GT

K Realme GT se hodí Ford GT

Ani s jedním scénářem jsem neměl problémy. Při sobotním lenošení v posteli jsem si nastavil jas tak nízký, že jsem málem neviděl na obsah a nerušil tak svou lepší polovičku ze spánku a ani letní počasí, kterého ho se nám v týdnu, kdy recenzi píši, dostává velkým dílem, nedělalo telefonu sebemenší problém. Čitelnost byla skvělá, možná ne na úrovni nejlepších, ale Realme GT také nestojí horentní sumy.

Díky Super AMOLED displeji je k dispozici Always On Display, tedy zobrazování notifikací a hodin na vypnutém displeji, což považuji za nutnost, pokud telefon nemá notifikační LED, která se dnes ale už skoro nevidí.

Recenze Realme GT

Always On displej na Realme GT

V systému lze, stejně jako u Realme 8 5G, nastavit poklepání pro probuzení i uspání telefonu. To je pro mne, coby dlouholetého uživatele Oxygen OS, rajská hudba.

Ještě slovo ohledně obnovovací frekvence. Ta je samozřejmě nastavitelná mezi klasickými 60 Hz a 120 Hz, případně se dá nastavení ponechat na systému. Je opravdu příjemné používat displeje s vysokou obnovovací frekvencí, vše je o tolik plynulejší, než u klasických 60 Hz. Nicméně má takové nastavení i své mínusy a těmi je samozřejmě výdrž, protože „tlačit“ 60 snímků za sekundu nebo dvojnásobek, není malý rozdíl. Rozhodnutí využívat tuto technologii je tedy výhradně na uživateli.

Čtečka otisků prstů je v displeji, jak jsme už dnes zvyklí. Někomu může připadat trochu nešťastně umístěná, byť já jsem zvyklý ze svého telefonu, který jí má na totožném místě. S její rychlostí i přesností jsem byl celou dobu spokojený. Je rychlá a spolehlivá. V nastavení se dá dokonce vybrat i efekt, který bude provázet snímání – různé vlny, kruhy, barvy a tak dále.

A málem bych zapomněl na průstřel v levém rohu displeje, kde sídlí 16 Mpx selfie kamerka, pro ty z vás, kdo jí používáte.

Recenze Realme GT Hardware a výkon – jen to nejlepší

V úvodu jsem psal cosi o „vysokém výkonu za relativně nízkou cenu“. Tím jsem samozřejmě myslel použitý čipset Qualcomm Snapdragon 888 s grafickým čipem Adreno 660. Výkonnější dvojici v telefonu aby člověk pohledal.

Snapdragon 888 je osmijádro, které používá, mimo jiné, i nejnovější jádro Cortex-X1, které by mělo dosáhnout teoretického maxima 2,84 GHz, což je na telefon opravdu neuvěřitelně vysoká hodnota. 5 nm výrobní technologie je pak už jen třešnička na dortu.

Recenze Realme GT

Nejnovější Realme UI 2.0 a Android 11

Tato dvojice je pak doplněna o 8 nebo 12 GB paměti RAM a 128 GB respektive 256 GB úložného prostoru, který nelze dále rozšířit.  I díky použitému čipsetu má telefon vše, co bych očekával a co zde není, je výhradně rozhodnutí výrobce telefonu. NFC, LTE, 5G sítě, všechny myslitelné navigace, Bluetooth 5.2… jenže najedou ouha. Realme GT nemá optickou stabilizaci a nedokáže nahrávat nic lepšího než 4K při 60 fps, a to ještě pouze za použití elektronické stabilizace, kdy je obraz hodně přiblížený a kvalita jde dolů.
Alespoň základní optická stabilizace na hlavním čipu by telefonu udělal lví službu.

Ale zpět k výkonům a hardwaru. Snapdragon 888 je prostě výkonný a cokoliv jsem zkoušel, ať už jsou to hry, videa v HiRes nebo poměrně intenzivní používání, nikdy se nezadýchal a vždy měl v rukávu ještě další porci výkonu, kterou mohl můj požadavek bleskově odbavit. Tady recenze Realme GT nedostane mínusové body.

Dokonce i takový Genshin Impact na maximální detaily i se zapnutým TAA. To je něco, o čem si můj Huawei P30 Pro opravdu může v hloubi grafického procesoru nechat jen zdát. Jen je potřeba počítat s tím, že při tak extrémní zátěži bude telefon opravdu horký, až z něj budou pálit prsty. Byť Qualcomm tvrdí, že má jejich nový čip až o desítky procent nižší spotřebu, reálně se jedná stále o high-end a podle toho také topí. Ono TDP 5-10W už konkuruje některým netbookům nižší třídy, takže se není co divit.

Recenze Realme GT Operační systém – Realme UI 2.0

V telefonu nás přivítá „staré známé“ Realme UI 2.0, postavené na Androidu 11. Grafická nadstavba, byť je poměrně výrazná v některých aplikacích, je skvěle odladěná a telefon mi dělal celou dobu svým plynulým chodem a logickými nabídkami a možnostmi opravdu radost.

Recenze Realme GT

Základní obrazovka Launcheru Realme UI2.0

Jakékoliv načítání aplikací nebo nastavení je dílem okamžiku, bez čekání na animace nebo než příkaz projde přes přes všechny vrstvy operačního systému. Potěší samozřejmě i velké množství individualizace, které se nastavuje v aplikaci Motiv. Zde je k vyzkoušení i zakoupení hromada fontů, témat, ikon, wallpaperů a dalšího. Potěší možnost platit přes PayPal.

Systém je opravdu pružný a umožňuje měnit i barvy systémových částí, jako je stahovací lišta a dalších. V Nastavení lze pak dohledat všechny možné i nemožné drobnosti pro všechny, kdo si rádi přizpůsobí systém k obrazu svému.

Základní Launcher sice neoplývá tolika možnostmi, ale jsme na Androidu, takže řešení je jednoduché (Nova Launcher FTW). Přesto se jedná o relativně dobrý základ pro běžného uživatele.

Recenze Realme GT

Nastavení Launcheru je spíše základní

A na rozdíl od levnějšího Realme 8 5G, se v Realme GT nesetkáte s onou otřesnou nabídkou reklamních aplikací, demo her ani se složkami, které jsou určeny výhradně pro tyto účely. Nevím, jestli bylo nastavení v telefonu jiné, ale obě zařízení jsem používal tak, že jsem nastavil evropský region, Českou republiku a češtinu a nic dalšího. Nicméně ten rozdíl tehdy, když se reklamy zobrazovaly všude možně na ploše i ve stahovací liště a ve chvíli, kdy nejsou vůbec nikde, je propastný.

Samozřejmě je na ploše pár ikon předinstalovaných aplikací, ty lze ale jednoduše odstranit na dvě kliknutí.

Takže na rozdíl od levnějšího bráchy ze stáje, ode mě dostane Realme GT za Realme UI 2.0 jedničku.

Recenze Realme GT Baterie a výdrž – vždy je co zlepšovat

Ještě než se dostaneme k výsledkům reálné výdrže, pojďme se podívat na nabíjení. V krabičce je pro uživatele, lačnících po rychlém nabíjení, připraven adaptér s maximálním výkonem 65W. Tento adaptér se již připojuje do nabíječky přes USB-C, takže pokud budete chtít nabíjet na více místech a nechcete stále přenášet jeden a ten samý kabel, myslete na to při koupi.

Recenze Realme GT

65w USB-C nabíječka

Protěžování USB-C samozřejmě beru jako pozitivní, je to dobrý standard pro tyto účely.

Někoho může mrzet bezdrátové nabíjení, které telefon bohužel nemá.

A proč má telefon tak rychlé nabíjení? Z části je to asi proto, protože se to dneska nosí, ale také proto, protože Snapdragon 888 není zrovna z kraje, kde by ujídali odpolední dezert po malých lžičkách, ale po pěkných naběračkách.

Nedávno jsem zachytil pár zpráv o tom, že zmiňovaný čipset má problémy se spotřebou a Realme GT mi tento trend bohužel trochu potvrzuje. Jeho reálná výdrž je jakž takž den i při běžné zátěži a při použití 120 Hz obnovovací frekvence displeje, je to spíše stěží den. I když mi PC Mark naměřil asi 9 a půl hodiny zapnutého displeje v Battery testu, v reálu byla situace spíše průměrná a telefon mi nevydržel pod zátěží tak dlouho, jak bych si představoval.

Nicméně stále se jedná o „jednodenní“ telefon, jak jsme už několik let zvyklí u většiny mobilů, takže není potřeba se nějak víc obávat. Přes noc se zapnutými daty i Wi-Fi ubylo z baterie jen několik málo procent, spotřeba v klidu je tedy dobrá.

K vyšší spotřebě samozřejmě přispívá i zapnutý Always-On displej, bez kterého si už telefon vlastně nedokážu představit a zmiňovaných 120 Hz.

Konektivita – GPS, volání a sítě

Jak už název a použitý čipset napovídají má telefon podporu veškeré myslitelné konektivity, tedy kromě infračervené diody pro ovládání domácích spotřebičů.

Všechna naše LTE pásma, všechna 5G pásma, NFC, nejnovější Bluetooth 5.2, Wi-Fi 6 a všechny GPS systémy, které se na světě asi používají. Výbava je tedy kompletní a nemusíte se tedy bát, že byste se s Realme GT někde na světě nepřipojili alespoň k něčemu.

Navigace zvládá obligátní GPS, Glonass, Galileo, Beidou a další. Nechal jsem telefon trasovat procházku městem a nebyl jsem zklamán. Fixace polohy i přesnost byly skvělé i v husté městské zástavbě i bez přídavných pomocníků a s klidným srdcem mohu doporučit všem, kteří hledají kvalitní telefon pro navigaci.

Recenze Realme GT

Bluetooth je na tom velmi podobně. Spároval jsem s telefonem všechna možná bezdrátová příslušenství, od myši, klávesnice a několikero sluchátek a vše fungovalo bez jediného zaškobrtnutí na první dobrou. Žádné propady signálu ani vypadávání. Opět potěší kodeky apt-X, LDAC, AAC a SBC, takže můžete připojit víceméně kterákoliv sluchátka, která vás napadnou.

Recenze Realme GT

Bluetooth 5.2 fungovalo ukázkově

Co se týče signálu mobilního operátora O2, opět bez problémů. Provolal jsem během 14 dnů testování asi několik hodin a a byť jsem se nepohyboval mimo hustě osídlenou Prahu, nenarazil jsem na jediný problém.
To samé platí i pro Wi-Fi, se kterou má například můj Huawei občas problémy ve druhé místnosti našeho bytu, kdežto Realme GT mělo plný a stabilní signál.

Recenze Realme GT Fotoaparát – nutný reparát z nahrávání videa

Po přečtení specifikací fotoaparátů jsem byl celkem v očekávání, řekněme průměrných, výsledků v dobrém smyslu slova. Přece jen Sony IMX682 je schopný čip a ultrawide čočka mě vždy potěší, i když jde kvalita oproti hlavnímu snímači vždy dolů. 2 Mpx makro čočku ponechám asi raději bez komentáře. Osazování telefonů takovým nesmyslným a nekvalitním snímačem, který nemá ani zaostřování a musíte tedy velmi přesně přiblížit nebo oddálit telefon od foceného objektu je něco, co by mělo zůstat někde daleko v minulosti.

Recenze Realme GT

„Camera bump“ na zádech Realme GT

Hlavní foťák má příjemnou světelnost f/1.8, takže ani noční fotky by neměly dělat problém. Až doposud vše dobré až do chvíle, kdy jsem ve specifikacích nedohledal info o optické stabilizaci. Realme GT ji totiž nemá. Ne, že by se kvůli tomu zbořil svět, je spousta telefonů, které fotí dobře i bez ní a i testovaný telefon nefotí špatně, ale absence OIS je velkou překážkou při nahrávání videa, ke kterému se ale dostaneme až v další stati.

Nejprve aplikace. Ta je poměrně standardní, rozložení tlačítek a interaktivních prvků je poměrně stejné, jako u jiných výrobců. Žádné překvapení se tedy nekoná. Je možné zapnout umělou inteligenci, režim „Pro“, kde si lze vyhrát s nastavením před samotným vyfocením, upravovat efekt „bokeh“ u portrétů, nahrávat videa, časosběr i panorama.

Jediný mód, který vystupuje nad ostatní, je „Film“, který umožňuje měnit některá nastavení při nahrávání videa, jako je manuální nastavení ostření, vyvážení bílé, ISO a kompenzaci EV. To mi lehce připomíná telefony LG a Sony, které tuto skvělou funkcionalitu u některých svých telefonů také nabízeli.

Recenze Realme GT

Mód „Film“ dává uživateli možnost si hrát s videem

Co se týče focení, tak jsem byl s Realme GT poměrně spokojený. Takový ten dobrý průměr dnešních dnů. Dynamický rozsah čipu je dobrý, zaostřování je rychlé a přesné, jen ty barvy nejsou moje parketa, abych tak řekl. Často se stávalo, že například zelená, růžová nebo červená moc neodpovídaly realitě. Ale zase pro většinu to budou asi dobré snímky, které jsou plné výrazných barev. Na druhou stranu oceňuji, že stíny nejsou tak prosvětlené podle „poslední módy“ a dodávají fotkám lepší dynamiku. Detailů by ale mohlo být ve fotkách trochu víc.

Šíro, neboli širokoúhlý objektiv se záběrem 119°, trpí v okrajích chromatickou aberací a až ke středu je situace lepší. Nicméně na poměry širokoúhlých objektivů v levnějších telefonech to není špatné. Za dne jsou fotky pěkně barevné a nevybočují oproti konkurenci. A stejně jako u té konkurence je jeho použití vázáno spíše na denní focení, protože s ubývajícím světlem jde kvalita opravdu rapidně dolů. Pokud chcete používat širokoúhlý foťák v noci nebo za šera, spolehněte se vždy na Noční režim. Širokoúhlý fotoaparát bohužel nemá zaostřování.

Když je řeč o nočním režimu, ten funguje k mému překvapení o trochu hůře než u Realme 8 5G. Noční pohledy na Prahu z Letné jsou plné drobných přesvětlených budov, například Národní muzeum nebo Týnský chrám. Ty bohužel zůstávají přesvětlené i s použitím nočního režimu. Jinak jsou snímky pěkně vyčištěné a často dokáží přinést mnohem více detailů, než klasický režim focení. Předchozí Realme dokázalo tyto přesvity perfektně odfiltrovat.

Nahrávání videa. Občas si říkám, jestli vůbec některé firmy zkouší telefony reálně používat nebo srovnávat s konkurencí a zvláště u videa, kde je prozatím etalon Apple a ten je o notný kus vepředu přede všemi. Realme GT sice nestojí horentní sumu, takže by nebylo fér očekávat od něj nahrávání videí v epické kvalitě zvuku i obrazu, ale přece jen nějakou tu kvalitu by měl přinášet.

Jak jsem zmiňoval v jedné z předchozích částí recenze, ani nejvýkonnější Snapdragon 888 nezaručí dobré video, pokud k tomu nemá zbytek HW a SW dostatečné rezervy a možnosti. Realme GT dokáže nahrávat 720p, 1080p a 4K video při 30 fps, což je dnes poměrně běžné i u nižší střední třídy. A právě Snapdragon 888 by měl posunout uživatele k možnosti nahrávat i 8K video. Jenže to Realme neumí. Bohužel neumí ani avizované 4K@120fps. Ano, je to overkill, ale jde o princip.

Říkáte si, naštěstí je tu určitě i 60 fps mód, který situaci zachrání a datový tok takových videí je už poměrně dobře použitelný. Jenže opět ouha. Realme sice nabízí pro všechny rozlišení 60 fps, ale tehdy se obraz tak moc přiblíží a zúží se mu záběr, že je v reálu spíše těžko použitelný. Kdybych si chtěl například nahrát, jak něco dělám na stole, musel bych mít telefon na stativu asi dva metry od stolu, aby se tam jen tak tak celá plocha stolu vešla.

Telefon umí nahrávat všechna rozlišení i širokoúhlým objektivem, takže je situace částečně zachráněna. Jen je jeho výstup víc zašuměný, než bych od 4K videa pro další účely chtěl.

A opět tu máme zvuk, který je sice stereo, ale kvalita záznamu je otřesná. Ne zase tak moc hlučná ulice dokáže dva mikrofony kompletně zahltit, že téměř není slyšet ani projíždějící auto jen dva metry od telefonu.

Nemám tušení, co k takovému kroku Realme vedlo, ale tímhle si rozhodně udělalo velký černý puntík v hodnocení. I kdyby bylo nahrávání jen průměrné a bylo možné nahrávat normální nepřiblížené 4K@60fps a další módy, které by daný HW měl zvládat bez větších problémů a zvuk by byl také v mezích průměru, vyšlo by z hodnocení Realme GT dobře.

Na druhou stranu vše lze (snad) vyřešit nějakým budoucím updatem, takže v něj budu i za sebe doufat.

Zvuk – starý známý Jack

Stejně jako u předchozího Realme, najdeme i u vyššího modelu hned několik možností, jak poslouchat hudbu, filmy nebo hry. Tím první a zjevným je 3,5 mm jack, který mi vždy udělá radost. Jeho výstup sice není jako QuadDAC od LG, ale rozhodně není špatný a dokáže nakrmit i sluchátka s vyšší impedancí kolem 80 Ohmů.

Recenze Realme GT

Starý dobrý sluchátkový jack

Určitě se nemusíte obávat, že by zvuk byl plochý nebo špatně prokreslený. Veškeré mé sluchátkové vybavení, od Grado SR80e až po TinHifi T5 i s redukcí pro zvýšení impedance (+30Ω, dohromady asi 78Ω) hrálo přesně podle představ a většina uživatelů bude z výstupem spokojená a to jak kvalitou, tak hlasitostí. A pokud by se vám zdálo, že je hudba přece jen nějak zvláštně znějící, pohlídejte si, že je v Nastavení vypnutý Dolby Atmos. Zvuk s ním opravdu není lepší.

Recenze Realme GT

Pokud chcete kvalitní hudební výstup, vypněte si Dolby Atmos

Ti z vás, kdo nemáte drátová sluchátka v oblibě, je tu samozřejmě připravené Bluetooth v nejnovější verzi 5.2. Připojení ke všem sluchátkům, ale i ke stolnímu DAC FX-Audio DAC-X6MKII, probíhalo bez prodlev a bez výpadků signálu.

A poslední možnost, jak si užít poslech na Realme GT, jsou jeho stereo reproduktory. Sekundární reproduktor je sluchátko nad displejem. Stereo separace sice není tak silná, jako u některých jiných telefonů, ale přece jen je daleko vyšší, než když má telefon jen jeden reproduktor. Zvuk je chvílemi trochu pichlavý, ale má i poměrně pěkné středy, takže je dobře rozumět hlasu a dokonce i nějaké ty basy se z něj dají dostat, ale na domácí Dance party to nebude. Hlasitost je dostatečná i pro lehce hlučnější prostředí. Byť jsem očekával trochu víc, je fajn mít po ruce telefon, který hraje přece jen lépe.

Závěr recenze Realme GT

Pokud jste Vás recenze Realme GT oslovila alespoň z větší části, určitě jste si všimli ne až tak pozitivního tónu, který zazníval hned v několika kritických bodech. Tím největším záporem je podle mého fotoaparát, resp. nahrávání videa. Nedoufal jsem, že při ceně 13 000 Kč se najde telefon, který by nedokázal naplnit byť jen průměrná očekávání. Čipset Snapdragon 888 dokáže svým výkonem opravdu oslnit všechny příznivce technologických výdobytků a gadgetů a není pro něj problém nahrávat například 4K@120 fps. To bohužel Realme GT neumí a ani zbytek, který umí, není zrovna valné kvality. Snad se to změní v budoucnu s nějakým updatem. Nebylo by to ostatně prvně, kdy se updaty zpřístupnily nové funkce ve foťáku a videu.

Nepřítomností optické stabilizace je bohužel celý problém ještě zveličený. To se trochu propisuje i do fotek, i když ty mně přesvědčily, že je Realme na správné cestě a do cíle mu nezbývá zase tolik.

Výdrž na jedno nabití je spíše lehce pod průměrem, přece jen si člověk nekupuje telefon s jedním z nejvýkonnějších procesorů dneška a 120 Hz displejem, aby je nevyužíval.

Na druhé straně jsou ale poměrně výrazná pozitiva. Tím prvním a největším je rozhodně displej. Nádherný Super AMOLED se 120 Hz, 360 Hz frekvenci snímání doteků a vysokou svítivostí, je výstavní skříní celého telefonu. Za druhé je to operační systém, který sice má sem tam nějakou tu předinstalovanou aplikaci, ale těch se lze jednoduše zbavit.
Zbytek operačního systému si u mne vysloužil vysoké hodnocení za odladěnost, rychlost, stabilitu a velké možnosti úprav.

Rychlé nabíjení, 3,5 mm jack, relativně i zpracování, stereo reproduktory, skvělý výkon i v reálných aplikacích, dělá z Realme GT dobrého kandidáta ke koupi. Jen si pohlídejte mínusy, které vás mohou nepříjemně překvapit. Ale jistě se najde spousta uživatelů, kteří je neřeší a chtějí výkon na hry a skvělý displej.

A tímto končí recenze Realme GT, které nám bylo zapůjčeno zastoupením Realme pro český trh. Takže ještě jednou díky!