Není tajemstvím, že společnosti Lenovo a Motorola spolu úzce souvisí. A také není tajemstvím, že některé telefony Motorola jsou na určitých trzích prodávány pod značkou Lenovo. Ne jinak je tomu u čerstvě představeného telefonu Lenovo K13 Note. Je připraven k prodeji na ruském trhu a jde v podstatě o přejmenovaný model Moto G10, který byl představen na začátku letošního roku na vybraných evropských trzích.

Hlavní parametry

Protože od února/februára, kdy byl uveden telefon Moto G10 uběhl už nějaký čas, zopakujeme si hlavní parametry, které má i nyní uvedený model Lenovo K13 Note. Kolem displeje jsou poměrně silnější boční rámečky a silnější je i brada. Nad obrazovkou je kapkovitý výřez pro přední kameru. Na zadním panelu najdeme obdélníkový modul fotoaparátu se čtyřmi snímači. Je zde také uložen i snímač otisků prstů. Samotný IPS LCD displej má úhlopříčku 6,5 palce, rozlišení 1600×720 pixelů a obnovovací frekvenci 60 Hz.

Lenovo K13 Note je stejně jako Moto G10 osazen procesorem Snapdragon 460. Ten je spárován se 4 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště, které lze dále rozšířit. Dodejme ještě, že díky použitému čipsetu telefon nepodporuje 5G sítě. Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporu nabíjení s výkonem 10 W. Konektivitu zastupuje 4G LTE, Wi-FI 802.11 b/g/n/ac, Bluetooth 5.0, GPS, NFC, 3,5 mm audio konektor a port USB-C 2.0.

Jak již bylo řečeno, hlavní fotoaparát má čtyři snímače. Jejich konkrétní rozlišení je 48 MPix, 8 MPix a dvakrát 2 MPix. Najdeme zde širokoúhlý objektiv, makro objektiv a snímač hloubky ostrosti. Přední kamera má 8 MPix. Telefon bude nabízen v barvách Aurora Grey a Pearl Sakura a jeho ruská cena je nastavena na 12490 rublů, což je zhruba 143 euro. Prodeje již běží v ruském e-shopu Lenovo.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.