Značka Honor po svém osamostatnění usiluje o to, aby si vybudovala solidní postavení mezi etablovanými výrobci chytrých telefonů. Chce, aby jejich telefony byly konkurence schopné, a to ve všech tržních segmentech. Mimo jiné i na poli skládacích telefonů. Ostatně už delší dobu se spekuluje o tom, že svůj první skládací telefon chystají a mohl by mít název Honor Magic Fold.

Samotný výrobce zatím ale nepotvrdil, že by na skládacím telefonu pracoval. Dnes by ale určitým potvrzením mohla být informace na stránkách DealnTech. Podle ní si Honor nechal u Čínské národní správy duševního vlastnictví (CNIPA) zaregistrovat dvě ochranné známky pro názvy telefonů. Konkrétně jde o názvy Honor Magic Fold a Honor Magic Flip. Registrace těchto názvů by tedy mohla potvrdit předchozí spekulace, že Honor bude skládací telefony vydávat v produktové řadě Magic.

Je pravděpodobné, že skládací Magic Fold bude mít podobný design jako Huawei Mate X2 a po rozložení bude připomínat tablet. Druhý telefon, Magic Flip, by měl vzhledem připomínat Samsung Galaxy Z Flip nebo model Motorola Razr. Půjde tedy o „véčkový“ telefon. Tipaři odhadují, že na trhu by se měl objevit nejdřív Magic Fold. Mohlo by se tak stát ve druhé půlce letošního roku. Magic Flip by ale mohl být představ až v příštím roce. Podle předchozích informací by měl mít první skládací telefon displej z dílen BOE a Visionox a pravděpodobně bude osazen procesorem Snapdragon 888.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.