Kromě chytrých telefonů má společnost Samsung v záběru také notebooky. Letos na jaře představila hned čtveřici nových laptopů Galaxy Book a nyní se chystá na uvedení modelu Samsung Galaxy Chromebook Go. Notebook na své představení teprve čeká, ale na stránkách Samsung Mobile Press jsou už teď zveřejněny některé z jeho specifikací. Proto se na ně podíváme i my.

Samsung Galaxy Chromebook Go má matný stříbřitý povrch a vnitřek včetně klávesnice je černý. Tato kombinace barev je konzervativní a střízlivá. Žádné módní barevné výkřiky se tedy nekonají. Vzhledem k tomu, že je tělo vyrobeno z polykarbonátu, jedná se o základní model.

TFT obrazovka notebooku má úhlopříčku 14 palců a rozlišení 1366×768 pixelů. Displej není dotykový a také jeho rozlišení je typické pro zařízení základní a střední třídy. Výrobce se rozhodl použít procesor Intel Celeron N4500. Jde o jeden z nových modelů Intel Jasper Lake, které byly uvedeny na začátku letošního roku.

Čipset doplnily 4 GB a 8 GB LPDDR4X RAM. V rámci interního úložiště eMMC budou k dispozici verze s 32 GB, 64 GB a 128 GB. Úložiště lze ale dále rozšířit pomocí microSD karty. CO se portů týče najdeme zde dvakrát USB-C, jeden port USB 3.2, 3,5 mm konektor pro sluchátka a mikrofon a slot Nano Security. Verze s LTE bude mít i slot pro nano SIM. Galaxy Chromebook bude podporovat Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1, 720p webovou kameru a stereofonní reproduktory. Baterie má kapacitu 42,3 Wh a podporu nabíjení s výkonem 45 W. Oficiální uvedení notebooku očekáváme už zanedlouho.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.