Fanoušci mobilního hraní jsou momentálně velmi zvědavi s čím vyrukuje Samsung, protože jejich nastávající generace čipsetů Exynos je právě pro hráče velmi slibná. Do segmentu mobilních grafik totiž vstoupí další obr technologického průmyslu a AMD asi opravdu není nutné příliš představovat. Jejich kooperace se Samsungem na novém čipsetu Exynos s grafikami AMD RDNA 2 už také velmi brzo ponese ovoce a může se jednat o další ze zlomových momentů. Tedy minimálně pro čipsety od Samsungu.

Exynosy totiž vždy trpěly komplexem méněcennosti v porovnání se Snapdragony a tento problém ještě zvýraznila politika firmy s využitím obou zároveň u vlajkových modelů Galaxy. Grafiky Mali sice také ušly pořádný kus cesty, ale přímé souboje s Adreno od Qualcommu v podstatě vždy na celé čáře prohrávaly. To by mělo využití grafik AMD RDNA 2 jednoznačně změnit, protože půjde o skutečně těžkou váhu. Mělo by třeba jít o jednu z prvních mobilních grafik umožňujících technologii ray tracing, variabilní stínování a spoustu dalšího. Zkrátka a jednoduše samé světlé zítřky a životní jistoty.

Původně se předpokládalo, že první plody spolupráce Samsungu a AMD budou veřejnosti představeny ještě v červnu, ale nakonec se vše údajně posouvá na červencový termín. Tedy alespoň podle známého „leakstera“ IceUniverse, který se mýlí vskutku jen velmi výjimečně. Ostatně není žádný extra důvod nikam pospíchat, protože nové Exynosy s grafikami AMD by měly mít premiéru s uvedením řady Galaxy S22. Tedy zhruba někdy v lednu příštího roku. Pokud se potenciál těchto čipsetů potvrdí, tak údajně Samsung také plánuje přichystat i nějaký ten specializovaný herní telefon.