Telefon OnePlus One se stal legendou jen co byl oficiálně představen. Pamětníci si jistě vzpomenou, že kolem uvedení tohoto stroje byl velký humbuk. Psal se rok 2014 a OnePlus One byl prvním telefonem této značky a pyšnil se titulem „zabiják vlajkových lodí“. A ten, kdo si jej chtěl pořídit, se musel obrnit trpělivostí. Tento telefon bylo totiž možno získat jen přes pozvánkový systém, což nebylo zas až tak jednoduché.

I přes poměrně komplikovaný objednávkový systém si telefon OnePlus One pořídila hromada fanoušků na celém světě. Bylo to dobrodružství, které stálo za to. A někteří z uživatelů stále zůstávají tomuto stroji věrni. A to i přesto, že výrobce k letošnímu roku představil už devátou generaci telefonu OnePlus a k tomu připravil i řadu Nord, která by výbavou a cenami měla volně navázat na prvního zabijáka vlajkových lodí.

Aktivní uživatelé OnePlus One

Před několika dny oznámil CEO Xiaomi, pan Lei Jun, že jejich telefon Mi 6 z roku 2017 stále aktivně používá více než 2 miliony uživatelů. Ostatně se není čemu divit, protože právě tento model patří k zlatému fondu společnosti. A protože není od věci podráždit konkurenci, netrvalo dlouho a také Pete Lau, CEO OnePlus oznámil, že jejich první telefon OnePlus One stále aktivně používá zhruba 300 uživatelů.

Možná si řeknete, že jde o nesrovnatelný rozdíl, ale mějme na paměti, rok vydání tohoto stroje. Lau tímto oznámením reagoval na čínském Weibo na příspěvek jednoho z fanoušků, který se chlubil tím, že má OnePlus 5 a už čtyři roky jej používá k plné spokojenosti. Připomeňme, že model OnePlus a vlastně i OnePlus 5 už nějakou dobu nedostávají softwarovou podporu, protože jejich „životnost“ vypršela. Je ale pravděpodobné, že pokud tyto staré modely běží na vlastní ROM, může jich být aktivně používáno daleko víc, že Lau uvádí. Máte i vy některý ze starých telefonů OnePlus a stále vám dobře slouží? Podělte se s námi o své zkušenosti v komentářích pod článkem.