Značka DOOGEE patří v kategorii odolných telefonů mezi dlouholeté premianty a během své kariéry poslali na trh opravdu spoustu velmi kvalitních modelů. V poslední době lehce experimentovali s modulárními telefony, ale jejich poslední odolný kousek je klasického střihu a konstrukce. I tak ale nové DOOGEE S97 Pro nabídne něco unikátního, protože profesionální laserové měřidlo vzdáleností jen tak někde nenajdete. A samozřejmě se telefon nemusí stydět ani za zbytek výbavy, takže se jedná o velmi zajímavý kousek pro milovníky „odolňáků“.

Laserové měřidlo by podle DOOGEE mělo mít u jejich odolného telefonu světovou premiéru a může se hodit na celou řadu úkonů. S jeho pomocí by neměl být problém změřit délku, výšku a hloubku v podstatě čehokoliv do vzdálenosti 40 metrů. Samozřejmostí jsou pak i speciální režimy na výpočet plochy, objemu a spousty dalšího. A nepřijdete ani o trojici pythagorejských režimů, takže přesně změříte i úhly, náklon a podobně. Něco podobného určitě ocení nejen domácí Bořci stavitelé, ale určitě i profesionálové v oboru. Těm přijdou vhod i kompletní odolné parametry s certifikacemi IP68 / IP69K / MILSTD-810G.

Telefon sází na 6.39-palcový displej s HD+ rozlišením, který samozřejmě kryje ochranné sklo Gorilla Glass. Uvnitř pak najdeme procesor Helio G95 doplněný o 8 GB RAM a 128 GB vnitřní UFS paměti. Nešetřilo se ani na baterii, která má masivních 8500 mAh a umí jak 33W klasické nabíjení, tak i 10W bezdrátové. A na odolný telefon zde najdeme i velmi slušné fotoaparáty, zadní quad sestavu vede 48 Mpx senzor od Samsungu a selfie kamerka má 16 Mpx. Nezapomnělo se ani na NFC čip a profesionální použití napovídá i speciální detektor formaldehydu.

Povedla se i cena, tedy alespoň během premiérových prodejů na Aliexpressu, kde je v limitovaném množství DOOGEE S97 Pro k mání jen za 199.99 dolarů. Pak vše naroste zpět na oficiálních 329.99 dolarů.