Průtahy a nekonečné odklady oficiálního představení nové vlajkové řady Huawei P50 už se staly normou posledních měsíců a ono se ani není čemu divit. Globální nedostatek čipsetů spolu s katastrofálními dopady embarga mají zkrátka pro čínského giganta fatální následky. I tak se ale špičky firmy nechaly slyšet, že odkladů už bylo dost a řada Huawei P50 se ukáže veřejnosti nejpozději v září letošního roku. Dnešní informace by pak dokonce mohly naznačovat ještě dřívější příchod, protože se velmi vážně spekuluje o termínu 29. července.

Tyto informace pochází ze sociální sítě Weibo od jednoho z obvykle dobře informovaných čínských bloggerů, i když v poněkud kryptické formě. Označení Huawei P50 totiž doprovodil binárním kódem (1011011001), který při převodu do desítkové soustavy dává číslo 729. A od toho už není příliš daleko k dedukci o představení telefonu právě 29. července. Samozřejmě je podobná logika poměrně na vodě, ale ve spojitosti s P50 už jsme toho viděli tolik, že bychom se ani příliš nedivili. Alespoň už se všichni analytici shodují, že se telefony představí ve trojici verzí, P50, P50 Pro a P50 Pro+.

Poněkud zneklidňující jsou ale i další spekulace ohledně procesorové výbavy novinek. Podle nich Huawei už definitivně dochází naskladněné zásoby moderních čipsetů Kirin 9000 5G a možná se tak údajně u některého z modelů dočkáme 4G verze některého z Kirinů 900. To by byl pořádný sešup ve výkonu a také v atraktivitě a řada Huawei P50 by výrazně ztratila kredit. Stejné nejasnosti panují ohledně foto-výbavy, i když většina spekulantů doufá v použití obřího 1″ senzoru Sony IMX800. Všechny tři by ale údajně měly mít velmi slušnou sestavu foto senzorů a pokusí se dobýt zpět ztracený trůn mobilní fotografie.