Čínská značka ZTE nám naservírovala výborné modely Axon 30 Pro a Axon 30 Ultra už v dubnu, ale na základní model řady stále ještě čekáme. Paradoxně by se navíc mohl stát  tím nejzajímavějším, protože má navazovat na minulou generaci a představit další pokud o integraci fotoaparátu přímo pod displej telefonu. A šéf značky Ni Fei čerstvě sdílel na sociálních sítích informace s tím spojené, ze který se dá dokonce vyčíst i přesné datum představení tohoto telefonu. Měli bychom se tak dočkat už za měsíc, konkrétně pak 22. července.

ZTE Axon 30 má být pravým nástupcem Axon 20 se selfie snímačem integrovaným pod displejem, ale samozřejmě pokrok se nezastavil. K dispozici tak má být nová této technologie od Visionox, nazvaná InV see Pro displej. Ta má údajně zcela nové uspořádání pixelů, které umožní mnohem lepší propustnost světla, nižší zamlžování a výsledné fotografie by tak měly být výrazně kvalitnější. Právě podprůměrnou kvalitou fotografií trpěl Axon 20 a chabé prodejní výsledky tomu odpovídaly. Šlo tak v podstatě hlavně o pionýra prošlapávajícího cestičku.

Ale nová generace bude mít určitě mnohem vyšší ambice a tvůrci chtějí dosáhnout i komerčního úspěchu. Zajímavostí je i fakt, že v případě Axon 20 šlo o střední třídu a ani u novinky zatím není jasno. Oba již existující modely nové řady totiž mají high-end parametry v čele se Snadpragonem 888, ale je klidně možné, že základní verze opět zacílí o něco níže. Z hledisky marketingu by to ale znovu nedávalo moc smysl, protože nejnovější revoluční technologie vždy sluší nejvíce špičkovým vlajkovým modelům, za které si navíc můžete říci i vyšší cenu. Tak uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.