Minulý týden značka Vivo potvrdila, že ještě v tomto měsíci představí na indickém trhu další telefon z řady V21. Bude jím model Vivo V21e 5G a jeho brzké uvedení potvrdilo i to, že na indickém webu značky Vivo má už připravenu svou produktovou stránku. Po telefonu Vivo V21 5G, který byl představen v dubnu/apríli se tak stane druhým modelem řady V21, který se bude v Indii prodávat. Už jen díky označení je jasné, že půjde o cenově dostupnější a také méně výkonný model.

Telefon Vivo V21e 5G má také oficiálně potvrzen termín představení. Ten je zveřejněn na twitterovém účtu Vivo India s tím, že uvedení proběhne 24. června/júna v 17 hodin tamního času. Díky snímkům na indických stránkách Vivo můžeme zjistit jak bude telefon vypadat a k dispozici jsou také některé z jeho parametrů.

Jednoduše by se dalo říct, že vzhled telefonu Vivo V21e 5G bude podobný jako u modelu V21. Přístroj bude štíhlý s obdélníkovým modulem hlavního fotoaparátu se dvěma snímači a LED bleskem. AMOLED displej bude mít úhlopříčku 6,44 palce a FullHD+ rozlišení. Snímač otisků bude integrován do obrazovky. Přední kamera bude mít 32 MPix. Hlavní fotoaparát dostane 64 MPix a 8 MPix senzory. Jako procesor výrobce použil čipset Dimensity 700, který zajistí podporu 5G. Do prodeje by měla jít verze s 8 GB operační paměti a dalšími 3 GB virtuálně rozšiřitelné RAM. Interní úložiště by mělo mít 128 GB. Baterie by měla mít 4000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 44 W. Telefon poběží na systému Android 11 s nadstavbou FunTouch OS 11.1. Odhadovaná cena je 24990 indických rupií, což je zhruba 337 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.