Bylo by asi zbytečné opakovat, že společnost Samsung připravuje pro letošní rok hned dva skládací telefony. A asi taky už všichni vědí, že jde o modely Samsung Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 3. O termínu jejich uvedení se zatím jen spekuluje, protože výrobce doposud nic oficiálně nepotvrdil. Původně se předpokládalo, že oba telefony budou uvedeny v červenci/júli. Ale podle posledních zvěstí to spíš vypadá až na srpen/august. Mělo by jít o termín 3. srpna, ale prodeje by měly začít až 27. srpna.

Každopádně jak Samsung Galaxy Z Fold 3, tak i Galaxy Z Flip 3 se už sériově vyrábějí. Tuto skutečnost exkluzivně potvrdil známý analytik Jon Prosser na stránkách FrontPageTech. Prosser dále tvrdí, že denní objem výroby je 50000 až 70000 kusů každého z telefonů. To je podle něj opravdu ohromující množství, protože jde o mnohem vyšší objem výroby, než tomu bylo u předchozích skládacích telefonů. Celkem by mělo být obou telefonů vyrobeno až 7 milionů kusů. Předchozí generace skládacích strojů byly vyrobeny „jen“ 2 miliony kusů.

Navýšení výroby by tak mohlo souviset i s loňským prodejním úspěchem modelu Galaxy Z Fold 2. Ten se prý prodával daleko lépe než výrobce původně předpokládal. Není vyloučeno, že důvodem pro navýšení výroby by mohla být i cena telefonů. Ta by údajně mohla být až o 20 % nižší než cena loňské generace. Každopádně Samsung si v rámci skládacích telefonů věří a věří i svým zákazníkům, kteří by letos mohli o nové skládací stroje projevit daleko vyšší zájem než loni. Samozřejmě na oficiální potvrzení termínu vydání obou telefonů a také na potvrzení jejich cen budeme muset počkat. A to i přesto, že Prosser zpravidla tipuje správně.