Přestože na tom společnost Huawei s prodeji telefonů alespoň na globálních trzích není zrovna nejlépe, nevzdává se. Přece jen čínský trh, kde uživatelé na podpoře GMS tak nebazírují, je pro ně nyní dominantní. Proto letos nezapomenout ani na další generaci řady Nova. Letošní řada Huawei Nova 9 nahradí na konci loňského roku vydanou řadu Nova 8. O chystaných telefonech Nova 9 se navíc na čínské síti už začíná čile spekulovat.

Primárně čínští tipaři tvrdí, že řada Huawei Nova 9 je již v přípravách. Za druhé se domnívají, že její uvedení by mohlo proběhnout někdy mezi srpnem až říjnem. Dále se spekuluje i o tom, že letošní telefony Nova 9 budou mít podobný design a také parametry jako loňská řada Nova 8. Ta byla vybavena hlavním fotoaparátem v oválném modulu se čtyřmi senzory a LED bleskem. Je ale možné, že hlavní fotoaparát bude koncipován podobně jako u chystaných telefonů Huawei P50.

A v neposlední řadě se tipaři domnívají, že letošní telefony série Nova budou pohánět procesory, které nebudou podporovat 5G sítě. Důvodem pro tento krok by mohl být především velký nedostatek čipsetů, který se týká i dalších výrobců chytrých telefonů. Samozřejmě musíme připomenout i to, že Huawei pracuje také na řadě P50, která bude osazena procesorem Kirin 9000. Její představení se očekává někdy v průběhu prázdnin, tedy v červenci a nebo v srpnu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.