Sotva před pár dny se na síti objevila zvěst, že společnost Huawei odloží představení své řady P50. Kromě toho se ve stejné zprávě spekulovalo i o tom, že řada Huawei Mate 50 bude úplně zrušena. Tato série byla pravidelně představována na začátku podzimu, a to už od roku 2013. Ovšem produkci Huawei v posledních letech silně ovlivňují americké sankce a letos se k tomu všemu přidal i nedostatek procesorů. Proto by nebylo nic divného, kdyby loňské modely řady Mate byly zároveň těmi posledními.

Dnes se ale na čínském Weibo objevily pozitivní zvěsti. Podle nich nebude letošní řada Huawei Mate 50 zrušena. Její představení ale bude odloženo. Primárním úkolem pro výrobce je nyní uvedení telefonů série P50. Tipař zároveň optimisticky dodává, že i když řada Mate 50 nebude představena letos, určitě bude uvedena v příštím roce. Tato série je totiž poměrně populární, proto o ni výrobce nechce své fanoušky ochudit.

Podle dalších informací na čínské síti jsou už dokončeny práce na designů telefonů série Mate 50 a společnost Huawei prý potvrdila, že není důvod k obavám, že by tyto telefony nebyly vydány. Zatím ale ještě není schválený plán pro sériovou výrobu a následné uvedení na trh. Hlavním důvodem je prý nedostatek procesorů a dalších součástek. Výrobce proto žádá všechny fanoušky, aby se nyní soustředili na vydání telefonů Huawei P50, které poběží na systému Harmony OS, dostanou řadu nových funkcí včetně optimalizovaného uživatelského prostředí a vylepšeného herního režimu. Inu, uvidíme jak to tedy nakonec s telefony Mate 50 dopadne.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.