Je vedro doslova k zalknutí. Ti z vás, kteří tropické počasí milují jsou nadšeni. Ale naopak ti, kteří mají pocit, že se jim už při teplotách nad 20° přehřívá mozek by si nejradši vlezli do ledničky. Ovšem ani v těchto vedrech nezapomínáme na naši pravidelnou nedělní rubriku Vychytávky z Číny, která by vás teoreticky mohla trochu schladit.

I tentokrát jsme prolétli stránky čínských e-shopů a v souvislosti s venkovní teplotou jsme do dnešního dílu vybrali produkty, které se pro letní teploty hodí. Proto vám dnešní Vychytávky z Číny nabídnou tři gadgety, které s teplotou více či méně souvisí.

Malý ruční drtič ledu

Led je v těchto pařácích poměrně vyhledávanou komoditou k nezaplacení. V kostkách se hodí nejen na zchlazení zpoceného čela nebo zátylku, ale ani ve whisky není od věci. Ovšem pro případ, že bychom si chtěli vodu v pevném skupenství nadrtit do ovocných drinků nebo ledovou tříšť použít jako základ osvěžující ovocné zmrzliny, může se dobře posloužit tento domácí drtič ledu. Je malý, snadno přenosný a má obsah zhruba 1 litr. Proto může fungovat po rozdrcení ledu také jako šejkr na výrobu osvěžujících nápojů. Kromě ledu v něm můžeme totiž rozsekat i ovoce nebo bylinky. Nádobka je vyrobena z pevného ABS plastu a nože z nerezové oceli. Navíc ani cena není nijak vysoká a aktuálně je nastavena na 17,86 dolaru.

Přenosná chladnička

Výborná záležitost ve vedrech je i přenosná chladnička. Tato je nejen malá a snadno přenosná, ale má i docela hezký design. Ovšem má i něco navíc. V létě totiž chladí a v zimě ji můžete použit pro ohřev. Má kapacitu až 8 litrů a výkon 60 W. Díky tomu dokáže potraviny zchladit až o 25°C a ohřát až o 65°C. Můžete ji používat nejen v domácnosti, ale také v autě a nebo kdekoli, kde si potřebujete něco ochladit nebo ohřát. V tomto zařízení můžete ochladí například 8 plechovek o objemu 330 ml, ale také ovoce nebo zeleninu, pečivo, mléčné produkty a nebo dokonce i kosmetiku. Přenosná chladnička je momentálně v bleskovém prodeji a přijde na 129,99 dolaru.

Vývrtka na víno z ekosystému Xiaomi

K létu také neodmyslitelně patří grilovačky. A co by to byl takový báječný steak bez sklenky červeného vína nebo piva? Jistě, dá se klidně zapíjet i minerálkou, ale přece jen dobře vyhlazené pivko je dobře vychlazené pivko. Otevřít plechovku piva zvládneme hravě, ale otevřít láhev vína už by mohl být problém, obzvláště když k tomu nemáme potřebný nástroj. Hodit by se proto mohla tato vývrtka Huohou z ekosystému Xiaomi. Tělo vývrtky je vyrobeno z pevného plastu a samotná vývrtka je z nerezové oceli. Navíc i design nevypadá špatně. Vývrtka je nyní zlevněna a je v bleskovém prodeji za 10,99 dolaru.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.