Společnost Xiaomi hlásí, že intenzivně pracuje na MIUI 13 a už brzy by ji měla také předvést světu. Ale ještě před tím bude aktualizovat některé ze svých starších telefonů na verzi MIUI 12.5. Momentálně by měli tuto aktualizaci dostat modely Redmi Note 8 Pro a také Poco F2 Pro. První z telefonů byl uveden v roce 2019 s Androidem 9 Pie a nadstavbou MIUI 10. Poco F2 Pro byl představen zhruba v polovině loňského roku jako rebrand Redmi K30 Pro 5G s Androidem 10 a MIUI 11.

Telefon Redmi Note 8 Pro už dostal dvě aktualizace MIUI, a to MIUI 11 a MIUI 12. V souvislosti s tím byl také aktualizován na Android 10. Nyní pro něj Xiaomi připravila update na MIUI 12.5 postavené na Androidu 11. Aktualizace je ale zatím určena jen pro čínské uživatele a má označení V12.5.1.0.RGGCNXM. Brzy by ale měla být distribuována i pro globální uživatele.

Aktualizace telefonu Poco F2 Pro je očekávaná už poměrně dlouho. A to z toho důvodu, že jeho předloha Redmi K30 Pro dostal aktualizaci na MIUI 12.5 už na začátku května/mája. Proto je jistě dobrou zprávou, že update je k dispozici i pro model Poco. Ovšem aktualizace je připravena pouze pro variantu EHP a má označení V12.5.1.0.RJKEUXM. Další varianty telefonu by měly být aktualizovány v nejbližších týdnech. U obou telefonů je pravděpodobné, že by měly dostat následně i aktualizaci na chystanou nadstavbu MIUI 13.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.