Začíná to opravdu vypadat na návrat tabletů na výsluní v plné parádě. Čím dál více velkých značek hodlá vrhnout na trh svůj vlastní model a pro mnohé to bude dokonce vůbec premiéra v této kategorii. Případně jde o návrat po dlouhých letech,  jako u plánovaného Xiaomi Mi Pad 5. O tabletu značky Vivo se špitá už od začátku roku, i když se většinou spekulovalo o tom, že dorazí pod hlavičkou dceřiné značky IQOO. Podle všeho se ale chystá i model z hlavní linie, protože byl Vivo Pad čerstvě certifikován oficiálními úřady Evropské Unie.

Konkrétně šlo o Evropský úřad duševního vlastnictví (EUIPO) a zaregistrována byla ochranná známka Vivo Pad. Certifikace platí pro zařízení třídy 9, kam patří právě tablety a PDA, ale samotný název asi mluví za vše tak jako tak. V dokumentaci není k vidění nic moc zajímavého ohledně případných parametrů tohoto tabletu, ale něco málo se už přece jen dostalo na svět i dříve. Nejde totiž o první odhalenou certifikaci nového tabletu Vivo, protože ten se údajně mihnul už i v certifikaci TÜV a ukázal 8040 mAh kapacitu baterie. Ale to je bohužel z detailů vše.

Značky spadající pod gigantický koncern BBK Electronics jsou v poslední době velmi aktivní i v této kategorii, protože hned několik zástupců spekuluje nad vlastními tablety. Takoví Realme už tablet Realme Pad mají skoro hotový a původně se předpokládalo jeho uvedení dokonce na nedávné představovačce globální verze Realme GT 5G. Ale i OPPO nebudou chtít zůstat stranou a údajně kutí své vlastní modely, i když jsou na informace skoupí. Pokud tedy patříte k příznivcům tabletů, tak se výhledově máte rozhodně na co těšit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.