Z mobilních telefonů se už dávno stalo spotřební zboží a velká část uživatelů si často nový model nenechá ani do konce záruky. Zastarávání je sice obvykle spíše morální než výkonnostní, ale i tak není až tak časté vidět v provozu některé opravdu postarší kousky. Jableční fanoušci jsou na tom často lépe, ale i u nich je rotace kádru poměrně silná, zejména v poslední době a s kauzami umělého zpomalování systému starších modelů. Ale najdou se samozřejmě i věrní majitelé telefonů, kteří své miláčky nepošlou z domu ani po dlouhých letech věrných služeb. Třeba takoví vlastníci Xiaomi Mi 6.

Kolik si myslíte, že se momentálně nachází aktivních kusů Xiaomi Mi 6 v oběhu mezi uživateli ? Na tuto otázku dnes se širokým úsměvem odpověděl samotný šéf firmy Lei Jun, který má tento kousek mezi svými největšími oblíbenci v celé historii. Podle jeho slov je stále v provozu více než 2.15 milionu kusů Mi 6 a existují i speciální aktivní fanouškovské skupiny tohoto telefonu. Vzhledem k tomu, že se jedná o telefon představený v roce 2017, jde určitě o velmi impozantní fakt. A Lei Jun se s ním samozřejmě velmi rád pochlubí.

Ostatně telefon opravdu i dnešním okem nemá zase tak nepoužitelný hardware, i když jeho stáří je jasné na první pohled. Designové trendy jsou přece jen někde úplně jinde a masivní rámečky, „malý“ 5.15-palcový displej nebo čtečka otiskl pod displejem se dnes už nevidí. Jde také o poslední telefon Xiaomi v non-fullscreen éře telefonů. Ale takový Snapdragon 835, 6 GB RAM nebo stereo reproduktory se neztratí ani dnes. Také máte doma nějaký ten „přesluhující“ telefon ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.