Nedávným představením ohebného Mi MIX Fold se nám vrátila slavná designová řada Mi MIX od Xiaomi na scénu s plnou parádou. Jako další má následovat model Mi MIX 4 s klasickou konstrukcí, ale to neznamená, že nebude mít nějaké to extra eso v rukávu. Tím by měl být fotoaparát integrovaný přímo pod displej a podle firmy už je tato technologie konečně opravdu konkurenceschopná i kvalitou fotografií. Kromě toho by ale také měl údajně telefon mít zatím nejrychlejší nabíjení v mobilní historii a dojít by měl i na novou generaci systému MIUI 13.

Revoluční fotoaparát pod displejem ale možná s sebou ponese i některé limitace. S největší pravděpodobností by například telefon neměl mít 2K+ rozlišení, jako například u současného špičkového Mi 11 Ultra. Spekuluje se ale o speciálně upraveném AMOLED panelu, který by měl nabídnout lepší parametry než obvyklé FullHD. Samozřejmostí je pak procesor Snapdragon 888 a již zmíněné super rychlé nabíjení baterie, které by mělo být se závratným 120W výkonem. Určitě si pro nás ale Xiaomi připraví i některá další překvapení.

Xiaomi Mi MIX 4 by mělo být představeno v průběhu třetího čtvrtletí letošního roku, takže je vše mnohem blíže, než se může zdát. Každopádně ale budeme muset sáhnout pořádně hluboko do kapsy, protože rozhodně nepůjde o lacinou záležitost. Odhady zasvěcených hovoří o tom, že se máme připravit na cenu vyšší než je momentálně nejdražší telefon klasického střihu této značky Mi 11 Ultra. Vzhledem k tomu, že se tento high-end model v Číně prodává v přepočtu za 931 dolarů, tak se nám z evropské ceny Mi MIX 4 asi protočí panenky. Tedy až konečně po očekávaných odkladech dorazí i na naše trhy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.