Legendární výrobce optiky Leica si v mobilním světě udělal jméno především spoluprací s čínským gigantem Huawei. Z této kooperace dlouhé roky přicházely naprosto špičkové fotomobily, které se vždy řadily k absolutním vládcům této kategorie. Známé problémy Huawei ale vše poznamenaly a podle všeho už Leica z této spolupráce vycouvala, i když stále ještě panují určité pochyby. Německá firma se ale v mobilním světě zabydlela a rozhodně nehodlá vyklízet pozice, takže jsme se od nich dočkali přímo i „jejich“ telefonu – modelu Leitz Phone 1.

Tento kousek se dostal oficiálně na svět v Japonsku a pravděpodobně tam také zůstane bez ambicí na dalších trzích. Výběr japonského trhu samozřejmě není náhodný, protože telefon při bližším pohledu něco nebezpečně připomíná. Jedná se totiž jen o převlečený Sharp AQUOS R6, na kterém právě Leica s japonským Sharpem nedávno spolupracovala. Leitz Phone 1 se tak spokojil jen s rozdílným designem zadního modulu fotoaparátu ve tvaru dvou soustředných kruhů. Jinak jde výbavou o zcela identický telefon se vším všudy.

Jde tak o špičkový kousek se 6,6-palcovým (interpolovaným) 240 Hz OLED 2K+ displejem, Snapdragonem 888, 12 GB RAM nebo 5000 mAh baterií. Hlavní hvězdou je ale debutující 1″ CMOS senzor s optikou 7P Leica Sumicron a 20.2 Mpx rozlišením. Za luxus se samozřejmě platí a v přepočtu si za tohoto krasavce Sharp řekne zhruba 1056 dolarů. To ale pro Leitz Phone 1 zdaleka nestačí. Ten totiž půjde do prodeje s masivní 1700 dolarovou cenovkou, takže se za jiné logo výrobce a lehce odlišný design pořádně plácnete přes kapsu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.