Značka Poco nedávno potvrdila, že ve třetím čtvrtletí letošního roku uvede na globálním trhu telefon Poco X3 GT. Jak se už stalo tradicí, půjde opět o rebrandovaný přístroj. Zatím se spekuluje, že to mohl být přejmenovaný model Redmi K40 Gaming a nebo Remi Note 10 Pro 5G. Oba dva telefony debutovaly poměrně nedávno na čínském trhu. Značka sice dosud nezveřejnila parametry telefonu, ale podle tipařů už tento stroj prošel certifikací FCC.

Toto oznámení a část certifikačního výpisu sdílí na svém twitterovém účtu známý tipař Abhishek Yadav. A zároveň nenápadně potvrdil, že by chystaný Poco X3 GT mohl být skutečně rebrandem Redmi Note 10 Pro 5G. Certifikací FCC prošel Poco telefon s kódovým označením 21061110AG. Z výpisu lze dále zjistit, že běží na nadstavbě MIUI 12 a podporuje 5G v pásmech n41 a n77. Mělo by tak jít o první přístroj Poco řady X, který podporuje 5G sítě. Telefon má také podporu Bluetooth a Wi-Fi 6.

Pokud by tedy byla pravda, že Poco X3 GT bude rebrandovaným Redmi Note 10 Pro 5G, mohli bychom čekat 6,67 palcový FullHD+ LCD displej s obnovovací frekvencí 120 Hz. Procesorem by měl být Dimensity 1100 s 6/8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Baterie by měla mít kapacitu 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 67 W. Přední kamera by měla mít 16 MPix a hlavní fotoaparát by měly tvořit snímače s rozlišením 64 MPix 8 MPix a 2 MPix. Snímač otisků bude uložen na hraně. Samozřejmě je nutno brát v potaz, že zatím jde o odhad tipaře, výrobce dosud tyto parametry nepotvrdil.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.