Pokud patříte mezi fanoušky značky Motorola a zároveň máte rádi odolné telefony, tak jste se konečně dočkali. Firma totiž představila svůj vůbec první odolný telefon a Motorola Defy vypadá velmi zajímavě. Není se ostatně čemu divit, protože je pod tímto kouskem podepsána spolupráce s britskou firmou Bullit Group, které je zodpovědná například za legendární odolné telefony CAT. Základ je tak položen poměrně jednoznačně a telefon tak nepotřebuje nijak experimentovat a hledat vlastní identitu.

Po designové stránce se jedná o velmi povedený kousek, který určitě patří k těm lépe vypadajícím odolných telefonů. Modul zadního fotoaparátu je vkusně integrován přímo do texturovaných polykarbonátových zad a nikde nic zbytečně nevystupuje. Na přední straně jsou pak jasně viditelné poměrně masivní rámečky, ale to je u odolných kousků časté. Telefon má rovnou i připojené poutko. Samozřejmostí je pak odolná certifikace IP68 a vydrží i extrémní teploty od +55°C do -25°C. Vydržet by také měla i pády z výšky až 1.8 metru.

Výbavou se jedná spíše o nižší třídu, protože nabídne například 6.5-palcový displej s HD+ rozlišením. Na druhou stranu se ale může pochlubit novým ochranným sklem Gorilla Glass Victus. Uvnitř pak najdeme procesor Snapdragon 662 se 4 GB RAM, 64 GB vnitřní paměti a slotem na microSD kartu. Baterie má solidní kapacitu 5000 mAh a dobijete ji 20W nabíjením. Systémem je pak bohužel ale stále jen Android 10 s nadstavbou My UX. Slušná je i foto výbava se 48 Mpx hlavním senzorem spolu s dvojicí 2 Mpx těch doprovodných. Selfie snímač pak má 8 Mpx.

Telefon má být k dispozici ve dvou barevných odstínech, černé a zelené, přičemž by na evropský trh měl zamířit s cenovkou 325 euro už příští týden. To by se mělo týkat i našeho trhu, takže dostaneme další zajímavý odolný telefon známé značky.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.