Předevčírem nám čínský Honor naservíroval trojici modelů nové řady Honor 50, ale nejde o telefony mířící do úplného high-end segmentu. Jsou totiž vybavené převážně procesory Snapdragon 778G určené pro střední třídu. Původně se ještě lehce spekulovalo o možné variantě Honor 50 Pro+ se Snapdragonem 888, ale k tomu nakonec asi nedojde. Prvním špičkovým high-end modelem značky by tak měl být Honor Magic 3, který by se podle šéfa firmy měl představit během třetího čtvrtletí letošního roku. A možná má pro nás nachystáno něco extra.

Podle obvykle skvěle informovaného a přesného „leakstera“ Digital Chat Station by totiž neměl Honor Magic 3 spoléhat na Snapdragon 888, ale na zatím nepředstavený Snapdragon 888 Pro. Případně se Snapdragonem 888 Plus, protože stále není jasné, pod jakým názvem jej nakonec Qualcomm pošle na trh. Tento čipset by měl samozřejmě nabídnout zejména vyšší takty oproti základní verze, ale spekuluje se i o použití nového super jádra X1 se 3 GHz taktem. Ale asi půjde jen o drobný krok vpřed ve výkonu, půl-generační čipsety se obvykle nechlubí žádnými radikálními změnami.

Velmi zajímavá je ale také dnešní spekulace dalšího ze zavedených a vševědoucích čínských „leaksterů“, @RODENT950. Ten totiž přinesl informaci, že by připravovaný Snapdragon 888 Pro mohl být exkluzivně dostupný právě jen pro značku Honor. Nikdo jiný z velkých výrobců o něj zatím neprojevil zájem a hlavně nepřistoupil k nákupu. Otázkou je, do jaké míry se na tom podepsala současná situace na trhu polovodičů, protože je možné, že budou výrobní kapacity extrémně omezené. Každopádně by případná exkluzivita mohla být pro Honor trefou do černého minimálně marketingově.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.