Společnosti OnePlus a Oppo spadají pod korporát BBK Electronics a jejich telefony proto sdílí některé společné parametry. Na začátku letošního roku navíc společnosti spojily své síly v rámci vývoje a výzkumu a to dalo vzniknout společnému oddělení, ve kterém se společnosti podílejí na vývoji nového softwaru a technologií. Nyní ale dochází ke kompletnímu propojení a OnePlus se tak stává sub-značkou Oppo.

Tato strategie propojování značek ale není ničím neobvyklým. Podobně spolupracují například Xiaomi a Redmi. A nebo ještě donedávna Huawei a Honor. V případě OnePlus a Oppo půjde o něco podobného. A to i přesto, že Pete Lau ve zprávě na stránkách komunitního fóra tvrdí, že značka OnerPlus bude i nadále fungovat samostatně. Lau dále oznámil, že tento krok otevře nové možnosti a zdroje pro vytváření lepších a inovativnější produktů.

Uvedl, že tato integrace bude mít pozitivní dopad i pro komunitu OnePlus a uživatele. Spojení umožní také efektivnější, rychlejší a stabilnější aktualizace software. OnePlus bude vytvářet i nadále své vlastní produkty a komunikace s uživateli a fanoušky bude probíhat stejně jako doposud. Nic by se nemělo změnit ani na nadstavbě Oxygen OS pro globální uživatele. Telefony OnePlus v rámci globálních trhů na ní poběží i v budoucnu. Změna ale čeká čínský trh, kde budou telefony prodávány s nadstavbou Color OS, která nahradí Hydrogen OS. Musíme tedy doufat, že toto spojení bude prospěšné jak pro obě společnosti, tak především pro nás, uživatele. Ale to samozřejmě ukáže až čas.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.