Společnost Motorola letos představila už několik telefonů, ale asi tím nejzajímavějším byl model Edge S, který měl velmi dobrý poměr cena/výkon. V přípravách je ale další nový telefon, který by měl mít název Motorola Defy 2021. Číslovka v názvu telefonu naznačuje, že se výrobce zřejmě pokusí vylepšit a uvést přístroj, který se na trh dostal v roce 2010 a byl prvním telefonem s Androidem, který byl odolný proti vodě a prachu.

Odhadované parametry

Je možné, že telefon Motorola Defy 2021 by mohl být představen už brzy, protože se na stránkách MySmartPrice objevily jeho odhadované parametry a také několik renderovaných obrázků. Pojďme se tedy podívat na to, co bychom mohli od nového stroje očekávat. IPS LCD displej by měl mít úhlopříčku 6,5 palce a rozlišení 1600×720 pixelů. Obnovovací frekvence by měla mít standardních 60 Hz. Obrazovku by mělo chránit sklo Gorilla Glass Victus.

Podobně jako model Defy z roku 2010 bude i letošní telefon vodě a prachu odolný. Zaručit by to měla certifikace IP68 a vojenský standard MIL-STD-810H. Ten by měl zajistit odolnost proti pádům, vlhkosti, slané vodě a extrémním teplotám. Také design telefonu naznačuje, že půjde o odolný stroj. Dokonce by neměl být problém jej omývat desinfekčními prostředky nebo mýdlem. Rozměry telefonu jsou 170×78×11 mm při hmotnosti 200 gramů.

Určitým zklamáním je ale použití procesoru Snapdragon 662, který doplní 4 GB operační paměti a 64 GB interního úložiště. Doufejme, že telefon bude mít slot pro SD kartu k dalšímu rozšíření vnitřní paměti. Baterie by měla mít kapacitu 5000 mAh a podporu 20 W nabíjení. Dále můžeme očekávat 4G VoLTE, dvoupásmovou Wi-Fi, Bluetooth 5.0, NFC a 3,5 mm audio jack. Na zadním panelu je uložen snímač otisků a trojitý fotoaparát s 48 MPIx a dvakrát 2 MPix senzory. Přední kamera by měla mít 8 MPix. Telefon poběží na systému Android 10, což je taky trochu zarážející. Odhadovaná evropská cena je 269 euro a i ta je vzhledem k parametrů poněkud přemrštěná.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.