Čínský Honor nám včera konečně po dlouhém čekání naservíroval svoji první zcela samostatnou sérii telefonů řady Honor 50. A k tomu přihodili ještě nádavkem i nová sluchátka Honor Earbuds 2 SE. Při této příležitosti jsme se ale kromě samotné představovačky dočkali i pořádné porce informací od šéfa značky Zhao Minga. Ten se rozhovořil na celou řadu témat a jeho odpovědi odhalily vskutku velmi odvážné plány firmy pro blízkou budoucnost. Někdo by je mohl dokonce nazvat skoro až příliš odvážnými, protože pan Ming se značkou Honor hodlá výhledově vyzvat na souboj v high-end segmentu třeba Apple.

Ústup Huawei ze slávy a postupné vyklízení trhu rozhodně Apple potěšilo, ale Honor hodlá na svou bývalou mateřskou firmu navázat se vším všudy. Údajně tak hodlají zabojovat i přímo v tom nejvyšším segmentu a nabídnout ještě lepší výbavu a technologie než americký gigant. Samozřejmě je ale jasné, že konkurencí budou i další čínští dravci a v Honoru by tak pro začátek neměli mít příliš velké oči. Značka má stále z minulosti u fanoušků velmi dobrou pověst, ale momentálně přece jen panuje lehká nejistota ohledně směřování a celkové strategie nezávislé firmy.

První pokud s řadou Honor 50 určitě nezklamal, ale u ní přece jen nešlo o žádný high-end pokus, telefony jasně míří „jen“ do vyšší střední třídy. Tím prvním ultimátním pokusem bude až Honor Magic 3 se Snapdragonem 888, který byl panem Mingem oficiálně potvrzen na třetí čtvrtletí letošního roku. Ten také podrobněji rozvedl přesné rozřazení telefonů Honor v celém systému značky. Nejvýše by měla vždy stát řada Magic, která bude vyhrazena jen těm nejlepším a nejvybavenějším kouskům, včetně těch ohebných. Střední třídu pak bude zastupovat řada Digital a do těch nižších pak budou směřovat řady X a Play.