Slavná značka Motorola, momentálně pod křídly čínského Lenova, je v poslední době na trhu velmi aktivní a podle všeho se pro nás už brzy chystají další nové modely. Ty by měly patřit k nástupcům povedených loňských kusů Edge a Edge+. Novinky by měly zamířit na většinu globálních trhů a dohromady se údajně pracuje hned na trojici rozdílných telefonů. Server TechnikNews pro nás dnes odhalil další detaily a parametry této trojice, takže si o nich můžeme udělat přesnější obrázek. Co se tedy schovává pod kódovými označeními Berlin, Kyoto nebo Pstar / Sierra ?

Motorola Edge Berlin

Nová Motorola Edge Berlin by měla dorazit jako další se Snapdragonem 778G, který debutoval včera u řady Honor 50. Ten doplní 6 GB / 8 GB RAM a 128 GB / 256 GB vnitřní paměti. Velmi slušná by měla být i fotografická výbava, protože hlavním senzorem bude 108 Mpx Samsung S5KHM2. Dále se pak dočkáme 16 Mpx ultra-wide / makro senzoru OmniVision OV16A10 a 8 Mpx telefoto čočku OV08A10. Selfie kamerka nebude o mnoho zaostávat se 32 Mpx OV32B40.

Motorola Edge Pstar

O tomto kousku se dříve hovořilo ve spojitosti s kódovým názvem Sierra, ale podle všeho je aktuální verzi názvu opravdu Pstar. Procesor je skryt pod názvem „kona“, což jsme už v minulosti mohli vidět u modelů se Snapdragonem 865 nebo 870. V tomto případě asi půjde o nejvyšší model řady a nasvědčuje tomu také až 12 GB RAM. Fotoaparáty pak vypadají v podstatě identicky, jako o sourozence Edge Berlin. Na svět se dostaly i zprávy o dostupných barvách tohoto telefonu – černé, bílé a modré.

Motorola Edge Kyoto

Nejdostupnějším z celé trojice by pak měl být model Edge Kyoto, ale v jeho případě zatím vůbec netušíme použitý procesor. Pravděpodobně některý z nižších Snapdragonů (750G ?), i když vyloučit nemůžeme něco od konkurenčního Mediateku. Motorola i u tohoto kousku sází na stejnou 32 Mpx selfie kamerku a 108 Mpx hlavní senzor zadního fotoaparátu, ale ten doplní jen 8 Mpx ultra-wide S5K4H7 a 2 Mpx senzor hloubky pole OV02B1B.