Čínské OPPO patří už hezkých pár mezi tu nejužší smetánku výrobců mobilních telefonů a patří do velké šestky největších prodejců. Jejich aktivita se ale donedávna omezovala hlavně na trhy v jihovýchodní Asii, kde ale šlo často o zcela dominantního hráče. Z vlastní zkušenosti například z Filipín jsem byl až v šoku z nadvlády OPPO a například neexistence Xiaomi. Ale firma už nějaký ten pátek expanduje i na další světové trhy a konečně se také už velmi brzy oficiálně dostane i k nám. Ano, OPPO už brzy dorazí i na český mobilní trh.

Dnes jsme se totiž dočkali oficiálního tiskového prohlášení, kde je vše hezky černé na bílém. Česká Republika se tak už velmi brzy přidá k více než 40 zemím na 5 kontinentech, kde již OPPO působí. Dočkat bychom se měli v rámci několika příštích týdnů a firma u nás plánuje debutovat s telefony řady Reno5. V této souvislosti se prý dočkáme i speciálních zaváděcích slevových nabídek a akcí. Výhledově se prý ale plánuje uvést na český trh i další produkty značky OPPO, takže nezůstane jen u telefonů, ale dojde i na sluchátka a další.

OPPO jsou opravdová těžká váha se vším všudy, ostatně jen v roce 2019 investovali do výzkumu a vývoje 1.42 miliardy dolarů. A rozpočet pro tuto oblast je na příští tři roky dalších 7.2 miliardy. Telefony OPPO běží na vlastní nadstavbě Androidu Color OS a mohou se chlubit například a skvělými super rychlými technologiemi nabíjení VOOC / Super VOOC. Uvidíme jak budou vypadat jejich ceny, protože obvykle sázejí na velmi vysokou kvalitu zpracování a ani ve světě nejde o nic levného. Každopádně jsme velmi rádi, že je budeme mít i u nás hezky oficiálně a fanoušci tak nebudou muset shánět v zahraničí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.