Poměrně nedávno se na síti objevily zvěsti, že vývoj a výroba očekávaného telefonu Samsung Galaxy S21 FE bude odložena, nebo úplně zastavena. Důvodem měly být problémy s dodavateli součástek a především nedostatkem procesorů. Krátce po zveřejnění těchto informací se na dané téma vyjádřili i zástupci Samsungu, kteří se nechali slyšet, že zatím o osudu Galaxy S21 FE nebylo definitivně rozhodnuto.

Nu a protože zatím finální rozhodnutí nepadlo, prochází Samsung Galaxy S21 FE certifikacemi potřebnými pro uvedení na trh. Aktuálně má za sebou certifikaci 3C, která je potřebná pro prodeje na čínském trhu. Samozřejmě z výpisu vyčteme jen ty parametry, pro které je certifikace určena. V daném případě jsou to specifikace týkající se nabíjení.

Certifikací 3C prošel telefon s kódovým označením SM-G9900. To by ale měla být jen jedna ze tří verzí, a to patrně ta, která je určena pro čínský trh. Ve výpisu je uvedeno, že telefon podporuje 5G sítě. Certifikačním procesem prošel s nabíječkou s označením Samsung EP-TA800. Tato nabíječka má maximální výkon 25 W a mělo by jít o stejnou nabíječku, která je dodávána například s telefony řady Galaxy Note 10. Také loňský model Galaxy S20 FE podporoval rychlé nabíjení s výkonem 25 W. Je proto docela možné, že i Galaxy S21 FE bude podobně jako loňský model podporovat i bezdrátové a reverzní nabíjení. Stejná jako loni by měla být i kapacita baterie, a to 4500 mAh. Teď bude záležet jen na tom, zda výrobce telefon nakonec pustí na trh a nebo jeho výrobu zastaví.