Na čínský Huawei opravdu v poslední době dopadají v souvislosti s výrobou telefonů jen samé morové rány. Ke známým a prohlubujícím se problémům s americkým embargem se totiž přidal ještě i globální nedostatek polovodičů a „jobovky“ tak jen a jen pokračují. Po odkladu hlavní řady Huawei P50 (teď se hovoří maximálně o zářijovém termínu) se totiž možná schyluje i k zásadnímu odkladu i druhé důležité série. A velmi jednoduše se tak může stát, že letos vůbec neuvidíme novou generaci velmi oblíbené přerostlé řady Huawei Mate.

Nová generace řady Huawei Mate se vždy pravidelně představovala v září a to prosím už od roku 2013. Pokud by se chmurné spekulace potvrdily, tak by šlo o vůbec první vynechání za osm let. Informace čínského tisku zatím samozřejmě nejsou potvrzené, protože se k nim firma nevyjádřila, ale znějí poměrně logicky a věrohodně. Všemu nahrává právě již zmíněný odklad řady P50, která se měla ukázat už v březnu. Asi tak půjde v podstatě o celý půlroční posun a jeden obvyklý termín se tak prostě vynechá.

Zajímavou otázkou je pak i možný použitý procesor u nové řady Huawei Mate. Už minulá generace Mate 40 totiž využívala zatím poslední a nejmodernější čipset Kirin 9000, který by měl pohánět i modely řady Huawei P50. Čínská firma díky ztrátě přístupu k moderním výrobním kapacitám taiwanského TSMC nemá možnost pokračovat ve výrobě ještě výkonnějších čipsetů Hisilicon Kirin, takže by poslední Mate byl opět limitován pouze na tento procesor. Ten je sice skvělý, ale na špici v případě odkladu na rok 2022 už určitě nebude…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.