Společnost Samsung i nadále rozšiřuje svou produktovou řadu Galaxy M. Po slušném úspěchu modelu Galaxy M42, který byl uveden jako první telefon této série s podporou 5G, se na své uvedení připravuje i Samsung Galaxy M32. Opět půjde o cenově dostupný stroj, ovšem podporu 5G sítí zde čekat nemůžeme. Představení by mělo být globální a proběhne na indickém trhu 21. června/júna ve 12 hodin tamního času. Telefon je už dokonce zalistován na stránkách indického Amazonu, kde by se také po uvedení měl prodávat.

Hlavní parametry

Samsung Galaxy M32 bude parametry spadat do střední třídy a je zjevně určen těm, kteří zatím nechtějí nebo nepotřebují podporu 5G sítí. Ovšem mezi parametry najdeme hned několik taháků, které na které upozorňuje i samotný výrobce. Především jde o displej, který bude typu Super AMOLED a bude mít obnovovací frekvenci 90 Hz. Jeho úhlopříčka je 6,4 palce, jas dosáhl na 800 nitů a chrání jej sklo Gorilla Glass 5. Rozlišení obrazovky by mělo být 2400×1080 pixelů. Podle obrázků na stránkách Amazonu je nad displejem malý kapkovitý výřez pro přední 20 MPix kameru.

Hlavní fotoaparát bude podle stejného snímku uložen do čtvercového modulu se čtyřmi snímači. LED blesk je pod modulem. Výrobce potvrdil, že primární senzor má rozlišení 64 MPix. Dalším tahákem a zároveň i potvrzeným parametrem je kapacita baterie. Ta dosáhla na obřích 6000 mAh. Výkon nabíjení sice potvrzen není, ale tipaři odhadují, že by mělo jít o 15 W. K dalšímu, zatím jen odhadovanému parametru, patří i typ procesoru. I v tomto případě musíme spolehnout na odhady tipařů, kteří tvrdí, že by mělo jít o Helio G85. Jde o poněkud postarší čipset, ale je to patrně kompromis v rámci zachování nižší ceny telefonu. Konfigurace pamětí by mohla být 4/6 GB RAM a 64/128 GB interního úložiště. Cena je odhadována na 1500 indických rupií (205 dolarů) až 20000 indických rupií (273 dolary).

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.