Kromě globální verze telefonu Realme GT 5G se dnes od čínské značky čekala i další pořádná nálož novinek. To se ale úplně nestalo, protože nový notebook a tablet se dočkaly maximálně jen teaseru. Takže představení se dostalo jen chytrému robotickému vysavači, ale především dvojici chytrých hodinek Realme Watch 2 a Watch 2 Pro. Druhé jmenované se poprvé ukázaly už nedávno v Malajsii, ale pro základní model jde o úplnou premiéru. A pro našince je pozitivní, že oba kousky už mají listing na stránkách českého zastoupení značky, i když zatím s nefunkčním odkazem…

Hodinky toho mají hodně společného a liší se v podstatě jen velikostí displej, kapacitou baterie a drobnými detaily. Realme Watch 2 Pro nabízí větší 1.75-palcový displej s rozlišením 320 x 385 pixelů s „hranatějším“ designem, oproti menším Watch 2 s jen 1.4-palcovým displejem a rozlišením 320 x 320 pixelů. Oba ale svorně nabízí IPS LCD technologii panelu se 600 nity jasu. Nutné je také zmínit, že tělo hodinek je jen plastové. Vyšší model pak disponuje 390 mAh kapacitou a zhruba 14 dny výdrže, nižší pak 315 mAh a asi 12 dny na jedno nabití.

Posledním rozdílem je pak přítomnost GPS+Glonass modulu u Watch 2 Pro. Oboje hodinky se ale mohou pochlubit odolnou certifikací IP68, optickým senzorem pro monitoring srdečního tepu nebo sledování krevního tlaku. Samozřejmostí je pak podpora až 90 sportovních režimů, krokoměr a spousta dalšího. K telefonu se pak samozřejmě hodinky připojují pomocí Bluetooth 5.0 a vše běží na vlastním uzavřeném proprietárním systému.

A jak na tom budou nové hodinky s cenami ? Prodávat by se teoreticky měly na oficiálních stránkách a Amazonu už od zítřka, ale netušíme, zda se to bude týkat i české mutace. Cena Realme Watch 2 má být pro Evropu 54.99 euro a vyšší verze Watch 2 Pro pak 74.99 euro. To nezní špatně.