Společnost Xiaomi poměrně nedávno představila svou super rychlou nabíjecí technologii Hyper Charge. Ta má v případě kabelového nabíjení výkon 200 W a u bezdrátového nabíjení to je 120 W. Krátce na to pak zástupci společnosti vysvětlili svým fanouškům, že ani takto rychlé nabíjení nebude mít negativní dopad na bezpečnost a ani na životnost baterie. Při té příležitosti ale došlo i na další dotazy fanoušků, které se týkaly především bezdrátového nabíjení.

Bezdrátové nabíjení v poslední době dává svým telefonů čím dál tím větší množství výrobců. Samozřejmě je mezi nimi i Xiaomi. Tento způsob nabíjení telefonů, a dnes už vlastně i různých nositelností, si získává stále větší oblibu u uživatelů. Je ale pravdou, že pořád velká většina z nich raději sáhne po kabelovém nabíjení. Může jít z části o zvyk a z části také o to, že jim připadá zbytečné si bezdrátovou nabíječku pořizovat. Blízká budoucnost by ale mohla i tuto část uživatelů donutit k zakoupení bezdrátové nabíječky.

Zástupci Xiaomi, kteří odpovídali na dotazy fanoušků se totiž domnívají, že už v příštím roce by se na trh mohly ve větším množství dostávat telefony bez portů. Takové telefony by nebyly žádným velkým překvapením, protože pár prototypů se na scéně už objevilo. Za všechny jmenujme například Vivo Apex 2020, který neměl žádné porty a bylo tedy nutno spoléhat jen na bezdrátové nabíjení. To mělo v tomto případě výkon 60 W.

Důvodem, proč podobné telefony zatím nejsou příliš komerčně využívány je primárně to, že technologie bezdrátového nabíjení se stále vyvíjí. Stále není dostatečně rychlá a navíc také stále chybí veřejná místa, kde by se dalo bezdrátově dobíjet. Situace se ale poměrně rychle mění a ve velmi blízké době se na trhu začnou objevovat telefony a další gadgety, které bude možno nabíjet výhradně bezdrátově.